28denní plán pro začátečníky, který vám pomůže ztratit veškerý tělesný tuk

Zdroj fotografie: unsplash.com

V posledních letech stoupá tendence mít krásné vypracované tělo, pevné svaly a vypadat přitažlivě pro ostatní, čehož lze dosáhnout pořádnou pílí a snahou.

Tělo do plavek, ostře řazené rysy a perfektní křivky, i o to dnes spousta z nás usiluje a potíme litry v posilovnách, abychom dosáhli svého cíle. Víte však, jestli jste zvolili ten nejrychlejší způsob? Nezapomínáte na něco? Vaše tělo by mělo působit na první pohled skvěle jako celek, nejen v oblasti nohou nebo vašeho skálopevného břicha, měli byste tedy dbát na to, abyste zapojili všechny svaly v těle.

Na co se zaměřit na prvním místě

Když se budete procházet po pláži nebo okolo bazénu ve svém letním úboru do vody, jako první budou vidět samozřejmě ty části, které jsou na vašem těle dominantní. Takže i když jsme si na začátku řekli, že nohy a břicho nejsou jedinou částí těla, které byste měli věnovat pozornost, neznamená to, že je budete zanedbávat. Tyto dvě partie spolu s pažemi totiž vystavujete jako první na obdiv ostatním pozorovatelům.

Pokud chcete mít opravdu štíhlé nožky, je potřeba jim věnovat spoustu času, protože především v oblasti boků se přirozeně usazuje nejvíce tuku. Abyste zapracovali na svých stehnech a bocích, je dobré zvážit jogging nebo rychlou chůzi, nejlépe začít docházet na hodiny aerobiku, a to ideálně 5krát v týdnu na 30 minut. Taková skupinová cvičení s instruktorkou vám mohou pomoci zhubnout i na bříšku a rozproudit vám krev po těle.

Což takhle dát si kardio?

Možná jste o této metodě slyšeli – spočívá v souvislém opakování určitých pohybů, které by měli být pro těle do jisté míry náročné a jejich souvislým opakováním po určitou dobu bez přestávky vám rozproudí krev po těle, zahřeje vaše svaly a napomáhá při hubnutí. V dnešní době se vedou hodiny kardio lekcí snad v každé posilovně, popřípadě si můžete koupit některé s DVD anebo zavítat na internet, který je předcvičených videí plný.

Zdroj fotografie: unsplash.com

Nezapomínejte na obličej

Na poprvé to může znít komicky, jenže tvář je zásadní pro celkové vzezření osoby, kterou zrovna pozorujete. I kontury a rysy svého obličeje můžete vyladit a mít tak krásnější líce pomocí několika jednoduchých triků nebo vhodných pomůcek. Cviky na obličej spočívají především v pohybech podobných žvýkání, jako je otevírání a zavírání úst, posun čelisti zprava doleva a naopak nebo vysunování brady dopředu a dozadu, což byste měli opakovat několikrát denně a pravidelně.