Oceláři hlásí zvučné posily. Do Třince míří dvojice Kanaďanů, kteří si zahráli i NHL

                   

Stále vévodí tabulce extraligy, mistrovský titul je však ještě daleko. Třinečtí Oceláři v novém roce nezahálejí a po odchodu ofenzivních es Lukáše Jaška a Filipa Zadiny do zámoří vítají nové posily, které by měli dopomoci k obhajobě titulu. Vůbec poprvé se mimo kanadskoamerické soutěže podívá dvojice kanadských útočníků Jack Rodewald a Taylor Leier, kteří v loňské sezóně působili v American Hockey League.

Oba hráči mají za sebou i několik startů v NHL. Šestadvacetiletý Taylor Leier dříve působil v dresu Philadelphia Flyers, v jehož dresu si připsal během tří sezón pětapadesát startů. Jack Rodwell, který v únoru oslaví sedmadvacet let nastoupil za Ottawa Senators celkem desetkrát. Podle sportovního ředitele Jana Peterka souvisí jejich příchody zejména s prosincovým trápením, kdy Oceláři dopláceli na neproduktivitu.

iZdroj fotografie: PxHere
(zdroj fotografie: PxHere)

„Ve druhé polovině prosince jsme se začali trápit s koncovkou. I přes herní převahu jsme nedokázali proměňovat brankové příležitosti. Rozhodli jsme se to řešit posílením o dva útočníky se zkušenostmi z NHL,“ řekl pro hcocelari.cz. „Měli jsme několik možností, nakonec jsme se dohodli na spolupráci s těmito hráči,“ dodává kouč Václav Varaďa.

V Česku jsem byl jen jednou, přiznává Leier

Jak v rozhovoru pro klubový web sám Leier, který v AHL nasbíral 176 kanadských bodů ve 288 utkáních, celý přestup byl dokončen během několika málo dní. „Je to tak dva nebo tři dny, co mi zavolal agent, že ho třinecký sportovní ředitel oslovil s nabídkou. Byl a jsem z toho nadšený! O Třinci jsem toho příliš nevěděl, ale snažím se nasát každou dostupnou informaci. V Česku jsem byl jednou v životě, takže jsem oslovil pár kluků, kteří hráli poblíž. O organizaci mluvili s obrovským respektem a to mi pomohlo se rozhodnout,“ prohlásil.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Oba hráči zároveň přiznali, že se již z dřívějších působení jako protihráči znají, těší se však na novou zkušenost. „Když jsem podepsal smlouvu, tak jsem v tu chvíli ani nevěděl, že nabídku hrát za Oceláře dostal i Jack a že se rozhodl za ně hrát. Napsal mi to až agent, že Jack Rodewald zrovna podepsal. Já mu hned odepisoval: „To vážně?!“ Je fajn, že mám kamaráda, se kterým jsem tu cestu absolvoval a budu s ním v týmu,“ dodává pro hc-ocelari.cz šestadvacetiletý útočník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!