Fotbalová Slavia jedná o miliardové akvizici. Fanoušci už se nemohou dočkat, je to velká výzva

Senzační věc je na spadnutí. Fotbalová Slavia uvažuje o obří investici, díky které by její renomé zase o velký kus stouplo. A její fanoušci už se tetelí blahem.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po ztrátě pěti bodů ve dvou zápasech sešívání přišli o první místo v tabulce. Vypadá to, že titul letos zase ukořistí rival z Letné, který má v čele již čtyřbodový náskok. Radost ale fanouškům dělají slova šéfů Slavie. Plánují totiž rozšířit kapacitu stadionu v Edenu na 32 tisíc míst. „Zatím se ukazuje, že varianta rozšíření je stále realistická. A že by byla reálná třeba do pěti let,“ nastínil předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík v Totálním podcastu na webových stránkách.

Nyní je kapacita 20 tisíc

Dosud dvacetitisícový stadion v Edenu by v budoucnosti mohl pojmout mnohem víc fanoušků. Podle informaci iDnes by tato akvizice měla stát kolem jedné miliardy korun. „Samozřejmě naplnit stadion 32 tisíci fanoušky ne na některé, ale na všechny zápasy, je velká výzva. Pro celý klub, pro fotbal, marketing klubu a samozřejmě pro všechny fanoušky, aby na Slavii začali chodit v nepoměrně větším množství,“ doplnil Tvrdík.

Rekonstrukce by podle pětapadesátiletého funkcionáře mohla proběhnout i bez uzavření stadionu. S financemi by po vstupu miliardáře Pavla Tykače do Slavie, mimochodem velkého fanouška červenobílých, neměl být problém. Tvrdík také prozradil, za kolik Tykač klub od bývalých čínských vlastníků koupil. „Částka, o které se spekuluje, to znamená necelé dvě miliardy, když to neřeknu přesně, je plus minus pravdivá,“ řekl Tvrdík.

Stavět chce i Sparta

I obhájce ligového titulu má v plánu budovat, jak jsme také psali na SportechŽivě. Sparta chystá stavbu nového stánku. Národní stadion pro 35 tisíc lidí by měl vyrůst na Strahově. Vše má ve svých rukou vlastník tamních pozemků Fotbalová asociace (FAČR). Čtyřmiliardový projekt by ale ještě následně museli schválit památkáři a vedení města. Každopádně pokud vše dobře půjde, v roce 2035 by se na novém stadionu mohla hrát.

Miliardový byznys českého fotbalového reprezentanta. Teď chce bývalý záložník Slavie ovládnout ligový klub

„Je to s ohledem na to, abychom dokázali fanouškům nabídnout dostatek míst při exponovaných utkáních Sparty i národního týmu. Současná kapacita našeho stadionu i stadionu našeho rivala Slavie v Edenu se jeví jako nedostatečná, řekl loni člen představenstva Sparty Tomáš Křivda v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

Můžeme se tedy těšit na úžasné svatostánky. A také na nové hvězdné války pražských fotbalových rivalů.

Na jaký stadion chodíte raději? Do Edenu, nebo na Letnou? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články