Dálnice nebo Strahov? Kde fotbalová Sparta postaví národní stadion pro 35 tisíc fanoušků? Křetínský čeká na požehnání

Největší fanouškovská základna v Česku trne nad tím, kde bude její milované mužstvo hrát domácí zápasy. Majitel Sparty Křetínský se brzy dozví verdikt, který vše rozhodne.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ve hře je několik variant. A to také z důvodu, že by nešlo pouze o arénu Sparty, ale i o národní stadion, na kterém by hrála zápasy fotbalová reprezentace. „Jestli to má být národní stadion, tak to má být buď na Strahově kvůli tradici, anebo to musí být někde u dálnice,“ řekl šéf Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč v rozhovoru pro Stadiony.blog, který zveřejnil také Footballclub.

Rozhodne vlastník FAČR

Letenští by rádi stadion stavěli na Strahově. Vše má ve svých rukou vlastník pozemků – Fotbalová asociace (FAČR). A ta by měla už v nejbližších hodinách rozhodnout. Nabídka od AC Sparta Praha splňuje veškeré podmínky a náležitosti, které byly vypsány a požadovány. S podrobnostmi této nabídky bude na svém nejbližším řádném zasedání seznámen Výkonný výbor FAČR, který rozhodne o dalším postupu,“ konstatoval pro web svazu předseda svazu Petr Fousek.

Jaké jsou šance, že Sparta pozemky získá? Poměrně velké. Obhájce ligového titulu, jež má nyní na „spartakiádním“ Masarykově stadionu na Strahově tréninkové centrum, je jediným zájemcem. Nikdo jiný se do soutěže o pronájem pozemků nepřihlásil. Stavba nového fotbalového stánku pro 35 tisíc diváků na místě stávajícího Rošického stadionu by tak mohla mít reálné obrysy. Daniel Křetínský by dostal první požehnání. Druhé razítko by pak přišlo na valné hromadě Fotbalové asociace 30. května.

Stadion za 4 miliardy

K tomu, aby se na novém stadionu, který by stál dle odhadů iDnes přibližně 4 miliardy, hrálo, ale ještě vede dlouhá cesta. Vše závisí také na pohledu památkářů a městské části Prahy 6. Jednou z překážek pro Spartu, o jejíž ligové výhře nad Baníkem Ostrava jsme na SportechŽivě také informovali, může být slabá dopravní infrastruktura.

Miliardový byznys českého fotbalového reprezentanta. Teď chce bývalý záložník Slavie ovládnout ligový klub

„FAČR i soukromý investor musí respektovat, že taková věc nestojí v poušti. U Strahova je to komplikované. Za nás by to bylo správně, jen pokud bude stavba provázaná s řadou dalších investic, tedy i s vyřešením Masarykova stadionu,“ upozornil Boháč na možné trable.

Když vše klapne, v roce 2035 by se na Strahově mohl konat první zápas. Anebo nakonec bude vše jinak?

Uvítali byste národní stadion, na němž by hrála domácí zápasy, na Strahově? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články