Miliardový byznys českého fotbalového reprezentanta. Teď chce bývalý záložník Slavie ovládnout ligový klub

Prodejem klik si vydělal násobně víc než fotbalem. Někdejší záložník Slavie i reprezentace má ale také velké ambice vlastnit český klub a konkurovat předním ligovým týmům.

i Zdroj fotografie: Wikimedia Commons
                   

Jako profesionální fotbalista se živil patnáct let. Hrál v reprezentaci, v bundeslize, radost rozdával i ve Slavii a v Hradci Králové, kde elitní fotbal poprvé ochutnal. A právě do něj by rád Ivo Ulich vstoupil jako nový majitel. Peněz na to má habaděj. S bratry vyrábí designové dveřní a okenní kliky a kování, o které je léta veliký zájem i v zahraničí. Jeho společnost vstoupila před dvěma lety na pražskou burzu a poptávka o její akcie trojnásobně převýšila nabídku.

Jeden ze tří uchazečů

Jenže Hradec už ho jednou odmítl. V roce 2017 byli zastupitelé proti jeho vstupu do klubu, který vyhodnotili jako nevýhodný pro město. Šéf společnosti M&T z Dobrušky je prý nyní jedním ze tří uchazečů o balík akcií. „Kdyby se povedlo v Hradci postavit rozpočet na 120 až 150 milionů korun, bude patřit mezi top osm klubů,“ řekl devětačtyřicetiletý Ulich pro web Footballclub.

Hradec v první lize okupuje klidný střed tabulky (před nedělními zápasy byl na devátém místě). Loni v srpnu otevřel novou arénu v Malšovicích za přibližně 750 milionů korun. Jaká je nyní cena klubu? Dva roky stará expertiza uvádí, že hodnota všech akcií byla 25 milionů korun. Nyní by to ale samozřejmě i kvůli krásnému stadionu bylo daleko víc. 100 % akcí vlastní město, které do fotbalu sype až 40 milionů ročně. A s tím chce přestat.

Ulich nabízí silné zázemí

Na scéně se proto znovu objevil Ivo Ulich a jeho partneři „Jsme skupina transparentních osob a firem, která chce klubu nabídnout víc. Jako akcionáři, ne jako sponzoři. Valuace těch firem by mohla být deset miliard korun,“ nastínil pro Footballclub někdejší šikovný záložník, který v lize odehrál téměř 200 zápasů. Nastupoval také za Borussii Mönchengladbach či Dynamo Drážďany. Dres národního týmu, o formě jehož hráčů jsme na SportechŽivě také informovali, oblékl celkem osmkrát.

Seznam nejdražších hráčů ligy: Obránce Sparty za půl roku zdvojnásobil svou hodnotu. Jeho cenovka je 227 milionů korun

Ulich má k Hradci blízký vztah. V roce 1995 byl u nezapomenutelné výhry v Poháru ČMFS a následné účasti v Poháru vítězů pohárů. Jeho přes čtvrt století fungující firma, do níž vložil 15 milionů korun vydělaných fotbalem, měla v roce 2022 čistý zisk 30,3 milionu korun. Tržby stouply na 150,5 milionu korun. Společnost má 50 pracovníků a exportuje do 54 zemí.

Posunul by Ulich jako nový majitel Hradec na vyšší úroveň? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články