Mike Tyson vs. Jaromír Jágr: Senzační souboj těžkých vah hltá celý svět

Jednomu je 57 let, druhému 52. Tyson i Jágr jsou stále v perfektní formě. Jejich neuvěřitelný souboj sledují miliony fanoušků. Skolí český hokejový král legendárního boxera?

                   

Nastupují proti o třicet let mladším soupeřům. Mohli by být jejich otci. Jenže místo toho je drtí a všechny kolem přivádí k úžasu. Hokejový velikán Jaromír Jágr před týdnem překonal rekord, když v baráži o extraligu nastoupil ve věku 52 let a 63 dnů a gólem do sítě Vsetína pomohl zachránit svoje Kladno v extralize. Boxerského šampiona zase v létě čeká bitva proti sedmadvacetiletému Jaku Paulovi. A dle videí z tréninků to vypadá, jako by ze své rychlosti a brutální síly, kterou úřadoval už v 80. letech minulého století, nic neztratil.

Jágr trénoval dvakrát denně

Jágr, kterému na počest v únoru vyvěsili v Pittsburghu dres s číslem 68, před klíčovou baráží makal jako zamlada. „Když jsem se vrátil domů, trénoval jsem dvakrát denně. Ale nepočítal jsem, že budu hrát. Když jsem pak naskočil, neměl jsem s fyzičkou problém,“ uvedl dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a mistr světa z let 2005 a 2010, o jehož rekordu jsme na SportechŽivě také psali.

Problém ale měli jeho vsetínští rivalové. A zdá se, že ho budou mít extraligoví sokové také v příští sezoně. „Chystá se hrát dál. Alespoň si to dovolím tipnout,“ napsal na svém účtu X novinář Sportu Zdeněk Janda, který toho o druhém nejproduktivnějším hráči historie NHL ví patrně nejvíc.

Tyson: Jsem neporazitelný

Tyson prvních 19 zápasů v kariéře vyhrál KO, dvanáct z nich v 1. kole. V roce 1987 získal tituly těžké váhy (WBA, WBC a IBF). Svoji profesionální kariéru ukončil s bilancí: 50 triumfů, 8 porážek. A nyní plánuje další výhru. I když půjde spíše o exhibici. 20. července, kdy s vycházející hvězdou bojových sportů Jakem Paulem boxuje, mu bude už 58 let. „Jsem neporazitelný. Paul nemá šanci. A to i kdyby měl ještě o dalších deset let méně,“ prohlásil sebevědomě Tyson pro Fox News.

Jednička pro hokejové MS v Praze Mrázek: Bere si studentku anatomie, v níž je kus Češky i Američanky

Železný Mike, jak se Tysonovi přezdívá, naposledy boxoval před třemi lety. Zpět do ringu ho přiměly miliony, které za souboj vydělá. A nejen on. Celá událost, kterou vysílá Netflix, vygeneruje až 7 miliard korun. „Všichni mi závidí. Kdo by v 58 letech dokázal vyprodat arénu pro 80 tisíc lidí? Proč myslíte, že chce Paul bojovat se mnou, a ne s někým jiným?“ řekl Tyson pro Reuters. Pro podobné zápasy tak evidentně bude nadále neodolatelným magnetem a do důchodu asi jen tak neodejde.

Takže kdo vydrží ve sportovním ringu zápolit déle? Tyson nebo Jágr? Celý svět sleduje pomyslný souboj těžkých vah dál. A co kdyby došlo na reálný? Jágr v kariéře moc boxerských potyček neabsolvoval, ale před devíti lety po setkání s Mikem v nadsázce na svůj profil na facebooku napsal: „Po dvoutýdenním tréninku mám silnější ruku než Mike.“ Takže kdo ví.

Měl by podle vás Jágr proti Tysonovi šanci? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články