Korupční kauza v českém fotbale. Berbrův známý má černé myšlenky. Rozhodne se dnes

Kauza Šváb týkající se bývalého vládce českého fotbalu Romana Berbra míří ke svému rozuzlení. U plzeňského soudu tentokrát promluvil jeden z hlavních obžalovaných.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

A byla to jedna z posledních možností, kdy Roman Rogoz mohl k celé aféře něco říct. Bývalý sportovní manažer Vyšehradu však celou soudní síň překvapil. „Vím, že závěrečnou řeč bych měl směřovat ke skutkům. Ale vzhledem ke zdravotnímu stavu a možnosti vyjadřování budu stručný,“ vypověděl Berbrův známý Rogoz, jak informoval Sport.

Krátká řeč Rogoze

„Nechci říkat, kdo měl menší nebo větší pravdu. Byl jsem zdrcen návrhem trestu od státního zástupce. Myšlenky, které se mi honí hlavou, jsou černé. Neumím je nyní správně zařadit, pokusím se vše říci v pátek,“ pravil Rogoz, jenž dříve uvedl, že v roce 2021 prodělal mrtvici.

Státní zástupce Jan Scholle požaduje pro Rogoze za podplácení, pomoc ke zpronevěře či účast na organizované zločinecké skupině 7,5 let ve věznici s ostrahou. Dále peněžitou pokutu 350 tisíc korun. Jde o návrh souhrnného trestu. Rogoze totiž už v lednu pravomocně odsoudili. A to za podvod v kauze manipulace zakázek Českých drah na náhradní autobusovou dopravu na dva roky s odložením na zkušební dobu tří let a k peněžité sankci právě 350 tisíc.

Obhájce: Byl by to trest smrti

Jedna z hlavních postav v kauze Šváb se pokusí vše shrnout v dnešním posledním slovu. Na posledním líčení měl za to dlouhou řeč jeho obhájce Oldřich Chudoba. „Pro Rogoze navržený trest by byl vlastně trestem smrti. Soud nemá důkazy, aby na sto procent řekl, že tohle je zločinec. Že tady existovala zločinecká skupina,“ řekl Chudoba, který pro svého klienta požaduje zproštění obžaloby.

Dálnice nebo Strahov? Kde fotbalová Sparta postaví národní stadion pro 35 tisíc fanoušků? Křetínský čeká na požehnání

Roman Berbr, o jehož ostrých slovech jsme na SportechŽivě také psali, bude mít závěrečnou řeč také dnes. Státní zástupce mu navrhuje trest za podplácení, pomoc k podplácení, zpronevěru, účast na organizované zločinecké skupině ve výši 7 let ve věznici s ostrahou. Dále peněžitý trest 5 550 000 korun a zákaz výkonu funkce statutárního orgánu obchodní korporace v trvání 5 let. Soudce se možná rozhodne už dnes. Každopádně rozsudek pro Berbra a Rogoze zazní u plzeňského okresního soudu ve středu 19. června.

Co si myslíte o kauze Šváb? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články