Berbr mluvil o komunistech, pak u soudu vypěnil: To je úplný blázinec. Dejte mi 15 let natvrdo

Při čtení svědecké výpovědi neudržel Roman Berbr u soudu nervy na uzdě. Vytáhl komunisty, koncentrák a přirovnal se ke Slánskému.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ostře sledovaný soudní proces fotbalové korupce s Romanem Berbrem pokračoval další zajímavou epizodou. Postarala se o ni výpověď Davida Bejdáka. Bývalý masér, kustod a technický vedoucí Slavoje Vyšehrad k soudu v Plzni přišel jako svědek, odmítl ale vypovídat. Jen oznámil, že si stojí za vším, co řekl policii. Jeho výpověď tak četl soudce Vladimír Žák. Berbrovi, kterému hrozí 7 let vězení a pokuta 6 milionů korun, se to, co slyšel, nezamlouvalo a popustil uzdu emocím.

Zápas za 150 tisíc

Bejdák měl podle všeho předat Romanovi Rogozovi obálku s 13 tisíci eur (cca 325 tisíc korun) od agenta Gorana Spahiče. Bývalý masér mimo jiné do výpovědi uvedl, že osobně slyšel, že měla být ovlivněna 4 utkání Vyšehradu. U soudu také zaznělo, že samotné údajné ovlivňování a vše kolem rozhodčích řešil Rogoz. Jeden duel měl podle Bejdáka vyjít na 150 tisíc korun. Mimo jiné Bejdák také vypověděl, že v roce 2019 vezl na Strahov v obálce 100 tisíc korun pro Berbra. Mělo jít o jednu z pěti splátek za postup do 2. ligy.

Romanovi Berbrovi hrozí 7 let za mřížemi.
iZdroj fotografie: Nextfoto

Roman Berbr, který je hlavním obžalovaným, se následně ohradil, že Bejdáka vůbec nezná. Odposlechy ale odhalily něco jiného. „Výpověď považuji za nesmyslnou, rozporuplnou. Zvlášť v momentě, kdy něco říká o obálce, že tam nejdřív něco bylo, pak nebylo. Proti nesmyslům se nedá bránit,“ uvedl bývalý místopředseda fotbalového svazu.

Jako za komunistů?

Nejprve jen kroutil hlavou, postupně ale přestával zvládat emoce. „Co se týká odposlechů. Pamatujete si doby koncentráku, jak to bylo se Slánským a podobně. Připadá mi, že je to tady stejný. Za komunistů, jakmile jste byl obviněný, byl jste vždycky vinný, tak to bylo. Neexistovala forma, aby se z toho obviněný dostal. Je to úplný blázinec. Dejte mi patnáct let natvrdo, to není možné, co tady zaznělo,“ prohlásil podle deníku Sport Berbr. Soudní líčení je nyní přerušeno do 25. března, kdy začnou závěrečné řeči.

Jaký trest by měl dostat Roman Berbr?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články