Česká nominace na Karjala Cup? Vesměs jen obměněná sestava Ocelářů z Třince

i Foto: texasstars.com
                   

Oceláři Třinec jsou úřadujícím šampiónem české hokejové Extraligy a ačkoli v novém ročníku zatím zůstávají poměrně za očekáváním (ligu vede Sparta s dotírající Plzní v zádech), trenér Miloš Říha do reprezentačního výběru povolal hned pětici hokejistů právě z třineckých řad. O jaké hráče se konkrétně jedná a co mohou nabídnout?

Milan Doudera

Šestadvacetiletý rodák z Horního Bezděkova je pravidelným účastníkem reprezentačních srazů, i když na světové šampionáty se podívá jen zřídka kdy. Prostor dostával jak pod trenérem Vladimírem Vůjtkem, tak za nynější éry Miloše Říhy. Mistrovství světa na Slovensku mu uniklo, podaří se mu přesvědčit letos? Karjala Cup bezpochyby ukáže, jestli je tento bek s devíti kanadskými body v právě probíhajícím ročníku připraven pokročit dál.

David Musil

Šestadvacetiletý David Musil se narodil v kanadském Calgary, takže hokej měl odmalička jednoznačně v krvi. Jako mladík sbíral zkušenosti ve druhé nejvyšší české soutěži, odkud se později přesunul zpátky do zámoří. Několik ročníků strávil v nižších ligách a trpělivě čekal na svoji šanci. Ta v roce 2014 skutečně přišla, vnuk Jaroslava Holíka odehrál čtyři zápasu v barvách Edmontonu Oilers. Připsal si dvě asistence, víc prostoru ale bohužel nedostal. Vrátil se tedy do Evropy, kde posílil Oceláře z Třince. Od té doby patří mezi nejlepší extraligové obránce a také pravidelné účastníky reprezentačních akcí. Ani letos tomu nebude jinak.

Vladimír Roth

Posledním třineckým obráncem, který se na Karjala Cupu představí v národním dresu, je devětadvacetiletý Vladimír Roth. Odchovanec pražského hokeje zkoušel v minulosti štěstí v zámoří, to mu ale nevyšlo. Od roku 2012 s jednou krátkou přestávkou patří Ocelářům z Třince a patří k základním pilířům obranných valů. Do reprezentace se vrací po pěti letech a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě.

Matěj Stránský

Ani šestadvacetiletý útočník Matěj Stránky na své zámořské misi neuspěl. Ostravský rodák ze slavné hokejové rodiny (jeho dědeček Vladimír rovněž hrával) se sedm let marně pokoušel přesvědčit vedení Dallas Stars, že NHL zvládne. Nakonec ho čekání omrzelo a zamířil do ruského Čerepovce. Tam vydržel dvě sezóny, po nichž se přes krátkou zastávku ve Švédsku dostal až do Třince, kde zatím posbíral šest branek a stejný počet asistencí. Upoutá na sebe pozornost v reprezentaci?

Michal Kovařčík

Mladičký útočník vstoupil do nové sezóny jako raketa a proto se dočkal pozornosti Miloše Říhy, který jej povolal na nadcházející Karjala Cup. Kovařčík si tak odbude premiéru v národním dresu, což si naprosto zaslouží. Letos totiž v Extralize zatím patří mezi dvacet nejproduktivnějších hokejistů vůbec. Na kontě má zatím pět branek a devět přihrávek. Ve dvaadvaceti letech má navíc kariéru před sebou.

Foto: texasstars.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování