Narozeniny slaví Gilbert Burns negativním testem na koronavirus.

gilbertburns
                   

Gilbert Burns je zpět v akci! Světová jednička největší MMA organizace UFC (Ultimate Fighting Championship) měl být účastníkem titulového zápasu proti Kumaru Usmanovi, měl ale koronavirus!

UFC 251 v Abu Dhabi, jeden z nejvíce očekávaných turnajů historie měl mít jako hlavní zápas Burns vs Usman. Bohužel pouhých 6 dnů před turnajem Gilbert Burns byl pozitivně testován na koronavirus.

usman vs masvidal
iZdroj forografie: ufc.com

Co se stalo?

Burns odcestoval z Floridy do Las Vegas, před letem do Abu Dhabi ale podstoupil testy a neprošel jimi. Kromě něj byli pozitivní i jeho bratr a člen týmu Herbert Burns a trenér Jones. Do letadla měl tehdy nastoupit i šampión Kumaru Usman.

UFC 251 a jeho hlavní zápas

UFC se pozitivním tesováním Gilberta Burnse moc netrápilo. Když UFC přemýšlelo, jak situaci vyřešit napadlo je jméno Jorge Masvidal; superstar, která přitahuje pozornost a sledovanost. Bohužel UFC se s Jorgem Masvidalem již v minulosti nedokázalo domluvit na podmínkách zápasu s Kumarem Usmanem.

Bohužel pro UFC byl Jorge Masvidal ideální možnost, proto museli Jorgovi vyhovět a zaplatit mu veliké peníze, aby zápasil.

Kumaru vs Masvidal ufc 251
iZdroj fotografie: espn.com

Jak to dopadlo?

Po pěti kolové bitvě Jorge Masvidala a Gilberta Burna bylo jednoznačné, kdo je šampiónem. Kumaru Usman celý zápas kontroloval a dokázal zápas jednoznačně vyhrát na body. Celé UFC vyprodukovalo neskutečných 1.3 milionů koupených PPV (Pay Per View).

Jorge Masvidal prohrál na body po pěti kolech. Určitě je neskutečné, jak Masvidal si dokázal poradit s celou situací, poté co měl na přípravu pouhých 6 dní + jeho trenér byl také pozitivně testován na koronavirus.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články