Obavy o další českou olympijskou naději. Wimbledonská šampionka křičela bolestí

To snad není pravda. Na české tenisty sedá před Wimbledonem a olympiádou v Paříži neskutečná smůla. Další z velkých nadějí se svíjela v bolestech.

i Zdroj fotografie: Ecotrans Ladies Open
                   

Čeští fanoušci se znovu obávají o svůj tenisový klenot. Markéta Vondroušová odstoupila kvůli zranění pravé nohy z tenisového turnaje v Berlíně. Světová šestka, která by měla za necelé dva týdny obhajovat titul ve Wimbledonu, vzdala osmifinálový duel s Ruskou Annou Kalinskou za stavu 5:5 v prvním setu.

Vondroušová si poranila nohu

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová v odloženém osmifinále nad Kalinskou vedla díky brejku ve čtvrté hře už 5:2 a později servírovala na zisk první sady. Za stavu 5:3 ale přišla pohroma. Markéta na trávě podklouzla, nepříjemně si zkroutila pravou nohu a patrně si u toho poranila stehenní sval. Její křik nevěstil nic dobrého.

Čtvrtfinalistka letošního Roland Garros si vyžádala pauzu na ošetření. Po návratu na kurt ale měla Vondroušová viditelné potíže a za stavu 5:5 se slzami v očích duel skrečovala. Po utkání absolvovala vyšetření, které řekne více. „Jak upadla, něco si v noze natáhla. Nejspíš tříslo,“ řekl iSportu trenér Petr Vaníček, který Vondroušovou v Berlíně doprovázel.

Účast na OH zrušil Lehečka

Stříbrná medailistka z olympiády z roku 2021 v Tokiu se zranila jen pár hodin poté, co svou účast na OH v Paříži odhlásil nejlepší český tenista Jiří Lehečka. Ten po únavové zlomenině obratle přijde také o Wimbledon. Dvaadvacetiletý vítěz letošního turnaje ATP v Adelaide nehraje od začátku května. Tehdy odstoupil z antukového turnaje v Madridu, kde postoupil do finále, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Trojnásobnou olympijskou šampionku Ester Ledeckou napadli, po útoku bylo odhaleno její soukromí

Markéta Vondroušová patří k velkým českým hvězdám. Tenisem na odměnách vydělala už přes 230 milionů korun. Letos prožila několik smutných okamžiků. Mimo jiné také rozvod s o dva roky starším Štěpánem Šimkem, jehož si vzala předloni po dlouholeté známosti. „Prostě nám to nevyšlo. Nebylo to takové, jak bychom si oba představovali, a tak jsme se dohodli, že spolu dále nebudeme,“ uvedla pro Blesk Vondroušová, rodačka ze Sokolova.

Dokázala by Vondroušovou na OH některá z českých tenistek nahradit? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články