Obavy o budoucnost české hvězdy. Sen o zisku olympijské medaile je v troskách

Kvůli vážnému zranění je start české tenisové hvězdy na olympijských hrách v ohrožení. Obavy mají i jeho trenéři. Nadějný hráč promluvil tom, v jaké stavu je jeho tělo.

i Zdroj fotografie: MUTUA MADRID OPEN
                   

Nejlepší český tenista současné doby Jiří Lehečka pravděpodobně přijde o možnost zahrát si o titul na OH v Paříži. Jeho osud je nejistý. Utrpěl totiž únavovou zlomeninu bederního obratle. Vypadá to, že bude muset nějakou dobu zůstat v klidovém režimu. Jak ovšem uvedli jeho trenéři pro server iSport, situaci se snaží maximálně řešit. 

Zlomenina obratle

To, že je s jeho tělem něco špatně, bylo vidět již při semifinále prestižního madridského turnaje proti legendárnímu Nadalovi, kdy zejména v první polovině prvního setu nebyl ve své kůži. A jak se posléze potvrdilo, na vině byla únavová zlomenina obratle, jejíž léčba vyžaduje až osm týdnů klidného režimu. Lehečka si tak musel během skvěle rozjeté sezony dát neplánovanou pauzu. Na Roland Garros se dívá jen v televizi.

Dvaadvacetiletý Lehečka je z celé situace pochopitelně velmi smutný. Finále v Madridu musel odpískat a raketu na dlouho dobu odložit. Nyní se navíc celý jeho tým obává, zda bude vůbec možné bojovat o návrat před Wimbledonem. I sen o zisku olympijské medaile je patrně v troskách. Ale kdo ví, třeba se rodák z Mladé Boleslavi rychle uzdraví a stihne se dostat do formy.

Lehečka: Záleží na mém zranění

Pokud by mi zranění nedovolilo odehrát žádný přípravný turnaj, tak nebude reálné v Paříži i s ohledem na náhlý přechod na beton po olympiádě. Přechody z povrchu na povrch jsou normální, ale ne v situaci, kdy jsem dva měsíce nehrál kvůli zádům,“ uvedl pro Tiebreak Tennis Lehečka, v současnosti 23. hráč světa, o jehož výdělcích jsme na SportechŽivě také psali.

Česká legenda se zbavila sídla s jezerem pro rybaření za 280 milionů korun. Jeho pět dcer je pryč

Nejde totiž pouze o to, aby se uzdravil, ale také aby se stihl dostatečně připravit. „I kdyby se zranění povedlo doléčit co nejdřív, je otázka, kolik bychom vůbec měli času na přípravu. Dneska už jsme na úrovni, že nemůžeme brát věci na lehkou váhu a dělat něco amatérsky. Wimbledon bude s velkým otazníkem,“ uvedl kouč Navrátil pro web iSport.

Podaří se Lehečkovi časem proniknout do TOP 10? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články