Česko má na tenisové mapě další hvězdy. Lehečka, Macháč a Menšík jsou nově multimilionáři

Po zlatých časech Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka nastala doba temna. Český mužský tenis už se ale vzpamatoval. Rostou mu velcí hráči, o nichž se bude ještě hodně mluvit.

i Zdroj fotografie: Český tenisový svaz
                   

Jiří Lehečka, Tomáš Macháč a Jakub Menšík. Tohle české trio v posledních měsících obdivují tenisoví experti z celého světa. Každý z nich už se na turnajích postaral o nějaké velké překvapení, každý zanechal výraznou stopu. A všichni si také vydělali spoustu peněz. Je to ale jenom začátek.

Titul pro Lehečku

Začněme tím zatím nejúspěšnějším. Jiří Lehečka už letos vyhrál turnaj ATP v australském Adelaide, zaskvěl se také na štědře dotovaném podniku v Indian Wells, kde vypadl až ve čtvrtfinále. Aktuálně 29. hráč žebříčku již také získal cenný skalp Rusa Rubljova. A to vše se pochopitelně propsalo do jeho odměn: V přepočtu už vybojoval 77 milionů korun. „Jeden cíl už mám splněný, jen doufám, že těch titulů ještě pár bude,“ uvedl dvaadvacetiletý český reprezentant v rozhovoru pro Denik.cz.

Jiří Lehečka je nyní 29. hráčem světového žebříčku
iZdroj fotografie: Český tenisový svaz

Údery Tomáše Macháče po vzájemném zápase vynášel do nebes dokonce nejúspěšnější hráč všech dob Novak Djokovič, o kterém jsme na SportechŽivě psali v souvislosti s covidem-19. Třiadvacetiletý rodák z Berouna prodal výbornou formu na prestižní akci v Miami, na níž postoupil mezi 8 nejlepších. Sklonit se před ním musel i bývalý první hráč světa Andy Murray. „Vím, že dokážu hrát vynikající tenis,“ řekl po výhře přímo na kurtu 43. hráč žebříčku, který už v součtu vydělal téměř 38 milionů Kč.

Rodiče ho drží zkrátka

Nejmladším, ale také asi nejtalentovanějším z téhle úžasné party je Jakub Menšík. Teprve osmnáctiletý hráč loni na US Open šokoval postupem do 3. kola, letos se na turnaji v Dauhá dokonce dostal do finále. Dohromady už díky tenisovým výhrám získal necelých 15 milionů korun. „Nebýt rodičů, už bych létal v oblacích,“ přiznal pro Aktuálně.cz.

Lucie Hradecká po konci kariéry: Označení deblistka jsem neměla ráda. Ale bavil mě víc

Jestli budou tímhle tempem Lehečka, Macháč a Menšík pokračovat, mohou se vypracovat na úroveň Berdycha se Štěpánkem. Musí se ale hodně ohánět. Vždyť Berdych si díky tenisu přišel na neuvěřitelných 693 milionů korun, jeho daviscupový parťák Štěpánek na 267 milionů. Ale vše není jen o penězích. Hlavní je, že český mužský tenis zase baví.

Kam to Lehečka, Macháč a Menšík dotáhnou? Napište nám své názory do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články