Lucie Hradecká po konci kariéry: Označení deblistka jsem neměla ráda. Ale bavil mě víc

Před několika týdny ukončila sedmatřicetiletá tenistka Lucie Hradecká svou bohatou sportovní kariéru. Proč neměla ráda označení deblistka a co dělá po konci kariéry?

i Zdroj fotografie: Carine06 / Creative Commons / CC BY-NC
                   

Má na svém kontě bronzovou medaili z olympiády v Riu za smíšenou čtyřhru i stříbrnou placku z Londýna za čtyřhru žen. Ve smíšené čtyřhře slavila triumf také na French Open v roce 2013. Ve čtyřhře žen pak na French Open 2011 a US Open 2013. Dnes sedmatřicetiletá tenistka Lucie Hradecká ukončila svou bohatou sportovní kariéru a věnuje se oddechu a své tenisové škole. „Tělo mi už pomalu dávalo velký vykřičník,“ přiznala pro Radiožurnál sport.

O konci kariéry přitom přemýšlela již před olympiádou v Riu, poté si však zranila koleno. „To jsem si řekla, že takhle skončit opravdu nechci, že bych se po operaci nevrátila. Takže jsem si dala výzvu, že se zkusím vrátit a to se mi povedlo,“ doplňuje s tím, že vhodný čas na zakončení sportovní dráhy nepřišel ani v období bující pandemie koronaviru. „Čas letěl strašně rychle, uteklo to a dospělo to až do letošního roku,“ míní s úsměvem.

iZdroj fotografie: Český olympijský výbor

Jedna z nejlepších českých tenistek zároveň přiznala, že dlouho bojovala s označením deblistka. „Když člověk trénoval naplno a snažil se tomu singlu dávat maximum, tak označení deblistka jsem neměla ráda,“ dodává s tím, že přesto ji čtyřhra nestála v cestě v rozvoji na individuální úrovni. „Když se nedařilo v singlu a neměla jsem tolik zápasů, tak v deblu bylo zápasů dost a určitě to bylo lepší než jít trénovat,“ vzpomíná Lucie Hradecká.

Hradecká: Konec si užívám

Čtyřhra pro ni přesto byla zábavnější. Podle svých slov ji totiž dávala menší váhu a necítila natolik výrazný tlak. „Možná že kdybych to brala volněji a nebrala na sebe takový tlak, že bych si to víc užívala a nenervovala se a bylo to lepší,“ míní.

Kariéru uzavřela v listopadu letošního roku v mexické Guadalajaře, kde po boku čínské tenistky Čan Chao-čching prohrála hned v prvním kole tamního turnaje. „Zatím si to užívám a uvidím, jak dlouho mi to vydrží. Jsou malé interní sázky, že se po Novém roce začnu nudit,“ zakončila Hradecká pro Radiožurnál Sport.

Patří Lucie Hradecká mezi nejvýznamnější české tenistky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články