Česká legenda se zbavila sídla s jezerem pro rybaření za 280 milionů korun. Jeho pět dcer je pryč

Kupce na svou honosnou rezidenci hledal několik let. Legendární český hráč prodal sídlo v americkém Cornwallu za neuvěřitelných 280 milionů korun.

i Zdroj fotografie: ATP Tour
                   

Když vychováváte pět dcer, je potřeba mít pořádný dům. Jeden z nejúspěšnějších tenistů všech dob se podle toho zachoval. V Cornwallu si Ivan Lendl pořídil bydlení snů. Ale holky už mu vyrostly. A tak se vítěz osmi grandslamů a jeho žena Samantha rozhodli přestěhovat do menšího. S více než čtvrt miliardou korun v kapse.

Dům měl dvacet pokojů

Ano, takovou sumu se za dům rozhodl zaplatit nový vlastník. Konkrétně 12 milionů dolarů. Není se čemu divit. Vždyť panství tenisového šampiona Lendla připomínalo sídlo krále. V třípodlažním zámku bylo na rozloze 1672 metrů čtverečních dvacet pokojů, deset ložnic a patnáct koupelen. Dále také dvě posilovny, sauna, vyhřívaný bazén, několik krbů, knihovna, kuchyně jak z Alcronu, vinný sklípek a místnost pro lovecké trofeje.

Součástí areálu, který má rozlohu jako 360 fotbalových hřišť, byl také tenisový kurt, zeleninová zahrádka s vyvýšenými záhony, jezírko na chytání ryb a jezdecké stáje pro koně a stodolu, kde to milovaly jeho dcery Isabelle, Nikola, Caroline, Daniela a Marika. Lendl si takové zázemí mohl dovolit, vždyť za kariéru vydělal kolem 950 milionů korun.

Lendl: Chtěli jsme dostatek místa

Ivan Hrozný, jak se mu v dobách jeho slávy přezdívalo, se do státu Connecticut přestěhoval na konci osmdesátých. Za 100 milionů nakoupil pozemky a v roce 1992 mu na nich architekt Allan Greenberg navrhl hotový palác. „Když jsme se rozhodli založit rodinu, chtěli jsme se přestěhovat někam, kde bude klid a budeme mít dostatek místa,“ vzpomínal Lendl. A to se povedlo. Kolem pozemků nenajdete živáčka, jen lesy a louky.

Boxerský šampion Fury chce na Usykovi vydělat. Pro miliardy se bude bít i v Česku

„Opravdu se nám tam s dětmi žilo dobře. S celou rodinou na to místo máme spoustu skvělých vzpomínek,“ uvedl bývalý tenista, který vyhrál 94 turnajů a byl na postu světové jedničky celkem 270 týdnů. „Plánovali jsme tam zůstat, ale potřebujeme menší dům, protože už žijeme sami. Teď jsme jen my dva a psi. Pět dětí je pryč, takže si pořídíme něco menšího,“ dodal Lendl, který stejně jako například Tomáš Berdych, o jehož životě jsme také psali na SportechŽivě, vyhrál Davisův pohár.

Chtěli byste v takové rezidenci bydlet? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články