České tenistky padají kvůli Australian Open v žebříčku

Foto: rvcj.com

Měl to být turnaj, kde chtěly naše tenistky ukázat svou kvalitu a buď si pozici v žebříčku upevnit, nebo ji dokonce vylepšit. Bohužel se tak nestalo a po ukončení Australian Open došlo bohužel k tomu, že si naše tenistky svou pozici nevylepšily. Bylo tomu přesně naopak, jelikož ve světovém žebříčku spadly o několik pozic níže.

O jednu pozici klesla Karolína Plíšková

Karolína Plíšková vstupovala do Australian Open jako druhá hráčka světového žebříčku. Po prvním grand slamu sezony však propadla o jednu pozici. Stále je však třetí místo velmi dobré, jelikož je Karolína stále v TOP 3.

Petra Kvitová vypadla z nejlepší desítky

Pohoršila si také Petra Kvitová, která do turnaje nastupovala z osmého místa světového žebříčku. Bohužel zápasy nedopadly dle jejich představ, což se následně podepsalo i na tom, jak se umístila po novém vydání světového žebříčku. Propadla se hned o tři místa, a tak vypadala z desítky nejlepších světových hráček. Aktuálně figuruje na jedenáctém místě, a tak nebude mít až tak složité se do desítky vrátit.

Jak jsou na tom ostatní tuzemské tenistky?

Musíme říci, že téměř všechny si v novém vydání žebříčku pohoršily. Některé více, některé méně. Třetí nejlepší naší hráčkou je Vondroušová, která je aktuálně na sedmnácté pozici, kam spadla z pozice šestnácté. Nejde tak o nijak výraznou ztrátu a dá se očekávat, že se tenistka opět brzy zvedne. Takže jenom i jedno místo. Na 24. místě je Muchová, která si pohoršila o dvě místa v žebříčku.

Jedinou, která si polepšila, je třicátá Strýcová, která předtím figurovala na pozici o čtyři místa horší. Ty zbývající si však už také pohoršili. Siniaková si také pohoršila, a to o dvě pozice a aktuálně figuruje na 59. místě. O jedno místo za ní je Bouzková, která si také pohoršila o jednu pozici. Nejhorší z našich je na 67. místě, z původního 64. místa Kristýna Plíšková.

Foto: rvcj.com