Česká wimbledonská šampionka se po 22 měsících rozvedla. Co stojí za krachem vztahu?

Po měsíční pauze už zase válí na kurtech. Ale v osobním životě se české tenistce příliš nedaří. Po necelých dvou letech se wimbledonské vítězce rozpadlo manželství.

i Zdroj fotografie: Wimbledon

Řeč je o tenisové královně Markétě Vondroušové. Čtyřiadvacetiletá hráčka, která si na okruhu WTA na odměnách vydělala přes 231 milionů korun, si o dva roky staršího Štěpána Šimka vzala předloni po dlouholeté známosti na zámku Château Mcely. Nyní už jsou ale od sebe. A prý mají vše vyřešeno. Tedy i dělení majetku.

Vondroušová: Nevyšlo nám to

Co stojí za krachem vztahu? „Prostě nám to nevyšlo. Nebylo to takové, jak bychom si oba představovali, a tak jsme se dohodli, že spolu dále nebudeme. Teď řešíme formálně rozvod, ale na všem jsme domluveni,“ uvedla pro Blesk Vondroušová, rodačka ze Sokolova.

Se Šimkem se zasnoubila po olympijských hrách 2021 v Tokiu, kde získala stříbrnou medaili ve dvouhře. Teď jim ale na vše zbyly jen smutné vzpomínky. „Odstěhoval se ze společného bytu. I s kočkou. Teď jsme každý single a nikoho nemáme,“ řekla česká tenisová jednička, které se po semifinálové účasti ve Stuttgartu posunula v žebříčku na sedmou příčku.

Je sedmá na světě

Úřadující wimbledonská šampionka, jejímž maximem je šesté místo na světě, si tak oproti předchozímu období polepšila o jednu pozici. Naposledy česká šampionka bojovala na prestižním turnaji v Madridu, kde ale ve 3. kole nestačila na šestnáctiletou Mirru Andrejevu a Rusce podlehla 5:7 a 1:6.

Dcera legendárního fotbalisty Pavla Nedvěda chodí s americkým tenistou s českou krví. Víte, o koho jde?

Markéta Vondroušová ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA dva singlové turnaje. V rámci okruhu ITF získala osm titulů ve dvouhře a šest ve čtyřhře. Největšího úspěchu dosáhla na loňském Wimbledonu, kde ve finále porazila Tunisanku Ons Džabúr (6:4, 6:4). V roce 2019 se také dostala do finále French Open. V Paříži ale tehdy podlehla Australance Ashley Barty (1:6, 3:6).

Populární Maki je členkou Českého tenisového svazu, o kterém jsme na SportechŽivě psali v souvislosti s kauzou bosse Iva Kaderky.