Australian Open ještě nezačalo a už je kritizováno. Hráči si stěžují na ovzduší

                   

Oficiálně má začít Australian Open až 20. ledna, ale už nyní je kritizováno kvůli problémům. Aktuálně se totiž hrají kvalifikační zápasy a nejenom hráči, ale také fanoušci na tribunách rozhodně nešetří kritikou. A mají proč. Důvodem kritiky je především ovzduší, které rozhodně nepatří k ideálnímu. A sledovat za takových podmínek zápas, nebo ho dokonce hrát, je podle některých neúnosné.

Zemi trápí požáry

Jaký je onen hlavní problém, který se dotýká blížícího se Australian Open? Jde o požáry, které sužují velkou číst Austrálie. A právě z daných požárů vznikají zplodiny, které se dále šíří do další oblastí. Ve státě Victoria je to nejenom cítit, ale celkem dobře vidět. Znečištěné ovzduší v požárů tak omezuje nejenom běžné obyvatele, ale dělá vrásky i samotným tenistům, jejich fanouškům, nebo také samotným organizátorům.

Několik kritických momentů

Že jde o skutečně vážný problém dokládají události několika posledních dní. Poměrně výrazně se směrem k organizátorům projevil Brayden Schnur, který podmínky kritizoval v souvislosti se zhoršeným dýcháním a suchem v krku. Ještě hůře na tom potom byla Dalila Jakupovičová, která dokonce musela utkání vzdát, jelikož jí vlivem ovzduší hrozil kolaps. Tady už jde téměř o hazardování se životem.

Bude se odkládat?

Podle řady hráčů by bylo nejlepším řešením Australian Open jednoduše odložit do doby, než budou podmínky přijatelnější. Zvláště proto, že požáry se stále nedaří dostat definitivně pod kontrolu. Zatím jediné odložení, které ze strany organizátorů proběhlo, bylo to dílčí, kdy se pouze posouvaly starty některého z kvalifikačních utkání. O tom, že by se měl posouvat celý turnaj zatím nepadlo ani slovo. Otázka je, zda se to změní, pokud na organizátory nezačnou kromě současných účastníků kvalifikace apelovat také nejlepší světoví hráči, kteří už by měli v těchto podmínkách nastupovat za několik málo dní. Jistě ani oni z nich radost nemají.

Foto: ru.publika.md

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články