Všechny zimní posily Komety Brno

i Foto: defendingbigd.com
                   

Ačkoli Kometa Brno v průběžné tabulce Extraligy zaujímá až šestou příčku, stále samozřejmě patří mezi hlavní aspiranty na zisk letošního titulu. K tomu jí mají dopomoci nejen legendární hokejisté jako Tomáš Plekanec nebo Martin Erat, ale také zbrusu nové tváře, které v průběhu zimy přešly na moravskou adresu. O koho se konkrétně jedná a jaké zkušenosti mohou nabídnout? To vám nastíníme v následujících řádcích.

Tomáš Vincour

Devětadvacetiletý rodák z Brna není v kádru tamní Komety žádným nováčkem. V dresu mateřského klubu dokráčel ke dvěma extraligovým titulům v letech 2017 a 2018. Ještě předtím ovšem zkusil štěstí v zámoří. Prvních tři tři roky působil na farmě Edmontonu Oilers, odkud se nakonec stěhoval do Dallasu. Tam si střihl několik zápasů mezi světovou elitou, přestože většinu času strávil stejně jako v předchozím případě na farmě. Zkušenosti sbíral také v Rusku, takže by měl být opravdu platnou posilou útočných řad.

Daniel Rákos

Dvaatřicetiletý strávil většinu své profesionální kariéry na české hokejové scéně. Kromě dvou let, kdy zkoušel štěstí v zámořské WHL, se za hranice rodné hroudy ani jednou nepodíval. Odchovanec Pardubic, s nimiž získal dva extraligové tituly, strávil šest sezón mezi Oceláři z Třince, poslední dva ročníky odehrál v Hradci Králové. Kometa Brno jej přivedla výměnou za Jakuba Lva a hokejista se jim prakticky okamžitě odvděčil kvalitním projevem. Zatím má na kontě jednu branku a dvě gólové asistence.

Šimon Stránský

Dvaadvacetiletý Šimon Stránský je dalším českým hokejistou, kterému v zámoří pšenka nekvetla. Odchovanec Vítkovic své snažení vzdal po třech letech v kádru Prince Albert Raiders, následně se vrátil zpátky do rodné země a mateřského klubu. Tam stabilně patřil k nejlepším mužům sestavy a jelikož stejně jako kdysi Patrik Bartošák spoluhráče přerostl, logicky se rozhodl posunout kariéru ještě o stupínek výš. Podepsal proto s Kometou Brno, kde svých devět branek a šest asistencí určitě ještě znásobí.

Daniel Krenželok

Vítkovice přišly kromě Stránského také o Daniela Krenželoka, který rovněž zamířil hledat nové výzvy do Komety Brno. Tam bude hostovat minimálně do konce příští sezóny a následně se uvidí, jestli jej klub přivede natrvalo.

Dvaadvacetiletý útočník letos neměl v kádru ostravského klubu jistou pozici. Několik zápasů dokonce odehrál v nižší soutěži za Havířov. Brno je pro něj úplně prvním angažmá mimo mateřské město a určitě bude chtít předvést, jaký talent se v něm vlastně skrývá. Učit se navíc bude od těch nejlepších, Tomáš Plekanec a Martin Erat v roli mentorů určitě nezklamou.

Foto: defendingbigd.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?