Fanouškům spadla čelist. Vítkovice získaly jednu z největších ofenzivních hvězd extraligy

V uplynulých čtyřech sezónách patřil zkušený Američan mezi nejproduktivnější hráče Tipsport extraligy. Jeho jméno sice bylo spojováno s Pardubicemi, míří ale do Vítkovic.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Kdykoliv se v uplynulých sezónách dostal na led, hlásila obrana soupeřů stav nejvyššího ohrožení. Není divu, ve 193 utkáních v extralize nastřílel Peter Mueller 102 gólů a celkem si připsal 222 kanadských bodů! O získání ofenzivního esa Komety Brno mluvil před časem sportovní ředitel Pardubic Dušan Salfický. Mocně posilující Dynamo ale Američana nezískalo. Rodák z Bloomingtonu, který v NHL nastupoval za Phoenix, Colorado a Floridu, nakonec nečekaně přestoupil do Vítkovic.

Hvězda Vítkovic? Peter Mueller!

„Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezónu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem,“ řekl pro klubový web majitel Vítkovic Aleš Pavlík a naznačil také, že klub získal nového významného partnera. Reprezentant USA, který si zahrál i na dvou mistrovstvích světa, nyní oblékne dres s rytířem Vítkem.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

„Máme obrovskou radost, že se nám tenhle přestup povedl! A velký podíl na tom má majitel klubu Aleš Pavlík, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Peter Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým a nám se jej podařilo získat,“ netají nadšení nad mega posilou sportovní ředitel Roman Šimíček. Letos Vítkovice postoupily do čtvrtfinále. Pomůže jim Peter Mueller atakovat ještě vyšší pozice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články