Pardubice loví hvězdy extraligy i KHL! Postavíme mužstvo o level výš než letos, naznačil Salfický

Dynamo Pardubice oslaví v příštím roce sté výročí od založení klubu a vedení dává dohromady tým, který bude mít jasný cíl: vyhrát titul! Posily? Ve hře je řada reprezentantů z KHL i z Tipsport extraligy.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Pardubice se netají titulovými ambicemi a na sezónu, ve které oslaví sté výročí od založení klubu, chystají posílení už tak našlapaného kádru. Zatím není jasné složení realizačního týmu. Dynamo oslovilo Pavla Grosse, který poslední čtyři roky vedl Mannheim a v roce 2019 s ním vybojoval německý titul. „V současné době se pan Gross rozhodl naši nabídku nepřijmout,“ prozradil Českému rozhlasu sportovní ředitel Pardubic Dušan Salfický.

Hadamczik v Dynamu?

S Dynamem je často spojován Alois Hadamczik. „Má za sebou bohatou a úspěšnou trenérskou kariéru. Má obrovský přehled o dění v extralize a hokej je jeho život. Pan Hadamczik je osoba, která je na trhu a se kterou také probíhá určitá komunikace. I on je jedním z lidí, kteří by se případně mohli stát naším hlavním trenérem,“ připustil bývalý gólman, který v extralize odchytal 415 zápasů.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Nabízí se otázka, jestli východočeský klub nezlanaří Václava Varaďu, který po sezóně končí v Třinci. Podle deníku Sport úspěšnému trenérovi krachlo angažmá ve švýcarském Lausanne a nabídka od Pardubic mu přistála na stole. Varaďa ji ale měl odmítnout. Kdo další připadá v úvahu? „Není to úplně jednoduchá písemka. Volných trenérů, kteří by tu roli dokázali zvládnout, moc není. Je to spíše o tom, že dané možnosti nejsou moc široké,“ zmínil Salfický. Vyloučena podle všeho není ani varianta, že Pardubice trenéra vykoupí z klubu, kde má smlouvu.

Velká jména v Pardubicích

Když přišla řeč na posily, začala padat hodně zajímavá jména z extraligy i z KHL. Pardubické vedení se například snažilo získat Petera Müellera. „Měli jsme o Petera zájem, řešili jsme nabídku, ale pak přišel určitý zlom a nabídku jsme stáhli, takže u nás hrát nebude,“ vysvětlil Salfický. Podle zákulisních informací mají Dynamo posílit špičkoví obránci David Musil (Třinec) a Peter Čerešňák (Plzeň).  

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

 „O Davida jsme měli zájem už loni. Byl jedním z beků, které jsme měli v hledáčku. S vytipovanými hráči udržujeme kontakt pravidelně a bude záležet na nabídce a poptávce. Myslím si, že o takového obránce bude rvačka. Peter je stejný případ jako David Musil. O něj určitě bude velký zájem. My o něj máme také veliký zájem, ale nechme se překvapit,“ nechtěl být Salfický u těchto hráčů zatím konkrétní. Naopak potvrdil, že ze Sparty přijde do Pardubic obránce Tomáš Dvořák.

KHL? Ve hře jsou reprezentanti

Východočeši se zaměřují také na hráče z KHL, například na brankáře. „Uvažujeme o posílení tohoto postu a Roman Will je na základě situace v KHL jméno, které by se třeba mohlo objevit na trhu i pro českou extraligu,“ naznačil tajemně Dušan Salfický. Ve hře je podle všeho i případný návrat útočníka Martina Kauta ze zámoří. „S agentem jsme ve spojení, nabízí se několik variant. Jsme v kontaktu, ale je to na jeho rozhodnutí, kterým směrem se vydá,“ dodal Salfický.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Vedení Dynama hodně usiluje například o Lukáše Radila. „Lukáš má podepsáno v Dinamu Riga. Uvidíme, jak se situace v KHL vyvine. Měli jsme o něj zájem loni a máme ho i letos,“ potvrdil sportovní ředitel Pardubic. Prosakují navíc náznaky, že údajně lanaří i dvojici Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. „Věřím, že postavíme mužstvo i realizační tým o level výš než letos,“ shrnul Salfický.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství