Vítkovice s Třincem neuhrály ani jeden zápas. Víc z toho vyždímat nešlo, ví trenér Holaň. Proč chyběl kapitán Polák?

Čtvrtfinále s Třincem projely Vítkovice 0:4 na zápasy, přesto trenér Miloš Holaň hodnotil vystoupení v play-off kladně. Co podle něj rozhodlo a jaká byla po závěrečném střetnutí série nálada v kabině?

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

V posledních dvou vzájemných zápasech v základní části dokázal ostravský tým rivala porazit. Ve čtvrtfinále se mu to nepovedlo ani jednou, hokejové bitvy přitom byly hodně vyrovnané. „Musím Třinci pogratulovat k postupu. Byla to těžká série, ta s Olomoucí ale byla daleko víc náročnější,“ připomněl v pozápasovém rozhovoru pro ČT sport kouč Miloš Holaň předkolo play-off, v němž Vítkovičtí hráči bojovali s virózou.

„Odehráli jsme devátý zápas za čtrnáct dnů. Hráčům dávám vysoký kredit za to, co předvedli. Šli na totální maximum, víc z toho prostě nešlo vyždímat. Síly samozřejmě chyběly a chyběl i Roman Polák v obraně,“ zmínil Holaň. A proč postrádal kapitána? Roman Polák odehrál předkolo se zlomenou kostí v nártu.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

„Potýkal se s tím už deset dnů před play-off. Věděli jsme, že v sérii s Třincem nebude pokračovat. Chodí tady o berlích. Je to persona, která nám chyběla. Nechci, aby to vyznělo, že je to o jednom hráči, ale on je kapitán, příkladný borec a profík v každém směru. Byla to velká ztráta,“ má jasno Miloš Holaň, který by si moc přál, aby pětatřicetiletý bek nastupoval za Vítkovice i v příští sezóně.

Zkušenosti k nezaplacení

Jedním z důvodů vyřazení bylo podle kouče střílení gólů. „Ve čtyřech zápasech jsme dali pouze tři a to nemůže na Třinec stačit,“ zmínil Holaň. Šéf vítkovické střídačky celkově hodnotil výkony týmu pozitivně. Dnes bych jen chválil, kluci si nic jiného nezaslouží. Pro naše mladé hráče, kteří teď dostali šanci, jsou to obrovské zkušenosti. Ty se nedají natrénovat ani načíst. I jsem dneska risknul power play a dal jsem tam mladé kluky, protože kdy jindy si to mají vyzkoušet. V kabině není nikdo smutný, za což jsem strašně rád. Jsme vyšťavení, to jo. Kluci dokázali něco, s čím před sezónou nikdo nepočítal,“ chválil mladíky padesátiletý kouč.

Čtvrtfinále odehrály Vítkovice jen na šest obránců. „Nebylo to jednoduché. To není brečení, že jsme prohráli sérii, protože jsme neměli hráče. Vůbec ne. Třinec měl velkou kvalitu. V jejich sestavě snad není jediný hráč, který by něco nevyhrál. To jsou také strašně důležité věci do skládanky týmu,“ dodal Miloš Holaň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články