Oceláři jsou v semifinále! 4:0 je skvělý výsledek, ale Vítkovice nám to udělaly těžké, přiznal trenér Varaďa

Do série s Vítkovicemi šli hokejisté Třince v roli jasného favorita. Ostravský tým poslali na dovolenou v nejkratším možném termínu, žádné kanonády se ale diváci nedočkali. Třikrát Oceláři zvítězili 2:1. Co řekl Václav Varaďa na adresu soupeře?

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Ve čtvrtfinálové sérii hrály prim obrany a kouč Třince byl s předvedenou defenzivou spokojený. „V celé sérii jsme hráli to, co jsme potřebovali. Ve všech utkáních jsme měli navrch a nepouštěli jsme Vítkovice do střel, které by hrozily brankami. Oni hráli na maximum, vydali se a udělali nám to těžké. 4:0 v sérii je skvělý výsledek a my si toho vážíme,“ uvedl Václav Varaďa v pozápasovém rozhovoru pro ČT sport. Ocenil mimo jiné výkony ostravského brankáře Aleše Stezky. „Chytal velmi dobře, a proto se Vítkovice v sérii držely,“ poznamenal trenér Ocelářů.

Vítkovice hrály fakt dobře, zmínil Michal Kovařčík

O vyrovnanosti hokejových bitev promluvil i Michal Kovařčík, který vstřelil ve čtvrtém utkání gól na 1:1. „Byly to vyrovnané a strašně ubojované zápasy. Vítkovice hrály fakt dobře,“ zhodnotil sérii pětadvacetiletý útočník. Trenér úřadujícího českého mistra viděl rezervy především v proměňování šancí. „Kdybychom si pomohli v těch šancích, které jsme si vytvářeli, tak by skóre narůstalo a soupeř by musel otevírat hru. Oni jen čekali na nějaký náhoďák a chtěli to potom uhrát na brankovišti. My jsme jim to ale nedovolili,“ uzavřel Václav Varaďa.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články