Oceláři jsou v semifinále! 4:0 je skvělý výsledek, ale Vítkovice nám to udělaly těžké, přiznal trenér Varaďa

Do série s Vítkovicemi šli hokejisté Třince v roli jasného favorita. Ostravský tým poslali na dovolenou v nejkratším možném termínu, žádné kanonády se ale diváci nedočkali. Třikrát Oceláři zvítězili 2:1. Co řekl Václav Varaďa na adresu soupeře?

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Ve čtvrtfinálové sérii hrály prim obrany a kouč Třince byl s předvedenou defenzivou spokojený. „V celé sérii jsme hráli to, co jsme potřebovali. Ve všech utkáních jsme měli navrch a nepouštěli jsme Vítkovice do střel, které by hrozily brankami. Oni hráli na maximum, vydali se a udělali nám to těžké. 4:0 v sérii je skvělý výsledek a my si toho vážíme,“ uvedl Václav Varaďa v pozápasovém rozhovoru pro ČT sport. Ocenil mimo jiné výkony ostravského brankáře Aleše Stezky. „Chytal velmi dobře, a proto se Vítkovice v sérii držely,“ poznamenal trenér Ocelářů.

Vítkovice hrály fakt dobře, zmínil Michal Kovařčík

O vyrovnanosti hokejových bitev promluvil i Michal Kovařčík, který vstřelil ve čtvrtém utkání gól na 1:1. „Byly to vyrovnané a strašně ubojované zápasy. Vítkovice hrály fakt dobře,“ zhodnotil sérii pětadvacetiletý útočník. Trenér úřadujícího českého mistra viděl rezervy především v proměňování šancí. „Kdybychom si pomohli v těch šancích, které jsme si vytvářeli, tak by skóre narůstalo a soupeř by musel otevírat hru. Oni jen čekali na nějaký náhoďák a chtěli to potom uhrát na brankovišti. My jsme jim to ale nedovolili,“ uzavřel Václav Varaďa.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství