První slova Dominika Simona po návratu do Sparty: Uvědomil jsem si, že chci hrát doma

Pražská Sparta hlásí velký návrat. Po osmi letech v zámořské NHL a více než 250 odehraných utkáních se do svého mateřského klubu vrací reprezentační útočník Dominik Simon.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Pittsburghu Penguins, Calgary Flames a Anaheimu Ducks. Osmadvacetiletý útočník Dominik Simon má za sebou úspěšných osm let v zámoří, kde pravidelně nastupoval. Jen v uplynulém ročníku odehrál za Pittsburgh a Anaheim 73 utkání, ve kterých zaznamenal 13 kanadských bodů. V létě řešil pokračování své smlouvy v zámoří, přesto raději zvolil návrat do mateřského klubu, kde podepsal dvouletou smlouvu.

Když skončila sezona, čekal jsem, jestli podepíšu smlouvu v NHL. Pittsburgh mi nabídl kemp, dokonce byl i zájem a nabídka odjinud, ale během čekání jsem si uvědomil, že bych byl vlastně rád doma v Praze a v prostředí, které dobře znám. Jsem rád, že jsme se dohodli a můžu ve Spartě hrát,“ uvedl na stránkách klubu Simon, který pomohl i k letošní bronzové medaili na světovém šampionátu.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Osmadvacetiletý Simon zároveň jedním dechem dodává, že je připravený přijmout novou soli v mužstvu. „Na jednu stranu je to příjemný, na druhou stranu je to tlak a zodpovědnost. Za uplynulých osm let se udála se spousta věcí, něčím jsem si prošel, a hlavně hrál za několik klubů. Věřím, že jsem se hokejově zlepšil a vidím hru jinak než kdysi. Doufám, že to dokážu potvrdit a využít na ledě,“ zdůraznil centr, který se Spartou trénoval již poslední měsíc.

Simon: Dostávám se do hokejové pohody

Cíl je podle Simona jasný. „Aktuálně přemýšlím hlavně nad tím, abych se dostal do hokejové pohody a byl co nejlépe připravený. Chci být co nejlepším hráčem pro Spartu, být platný a udělat týmový úspěch,“ přiznal s tím, že se těší po dlouhé době na přítomnost své rodiny při utkáních. „Je to určitě jedno z pozitiv. Rodina se může po dlouhé době přijít podívat na hokej, aniž by kvůli tomu museli letět deset hodin letadlem,“ dodal s úsměvem.

Pro Spartu jde o sedmou letní posilu. Již dříve podepsali s klubem smlouvu brankáři Jakub Kovář a Josef Kořenář spolu s obránci Jakubem Krejčíkem, Michaelem Krutilem a Davidem Tomáškem. Útok pak vyztuží mimo Simona útočníci Ostap Safin a Gustaf Thorell.

Dává angažmá Dominika Simona ve Spartě smysl?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články