Nejstarší hokejoví veteráni na mistrovství světa

i Foto: heightline.com
                   

Právě probíhající hokejové Mistrovství světa na Slovensku se pomalu ale jistě dostává do další, vyřazovací fáze. Očekávání českých fanoušků samozřejmě nejsou malá a všichni doufáme, že náš výběr vedený Milošem Říhou a kapitánem Jakubem Voráčkem dokáže dokráčet až do velkého finále. Mezitím si ovšem můžeme ukrátit čekání seznamem nejstarších hokejistů, kteří se v barvách svých reprezentačních celků objevili. Jaké země mají letos svého „Jágra“ v sestavě?

6. místo – Jonathan Phillips

Velká Británi rozhodně nepatří mezi tradiční účastníky elitních hokejových turnajů. Podle toho samozřejmě vypadalo i vystoupení výběru tvořeného hráčů z Walesu, Skotska, Severního Irska a Anglie. Poslední místo ve Skupině A a skóre 5:38 mluví za vše. Tamní hokejisté ovšem považují za úspěch už jen to, že se mohli utkat se svými největšími idoly. Mezi spokojené hráče patří také Jonathan Phillips, který ve svých šestatřiceti letech zažil první mezinárodní akci mezi nejlepšími a může s úsměvem na tváři ukončit svou sportovní kariéru.

5. místo – Henrik Lundqvist

Před Švédy na letošním šampionátu stojí velká výzva, mohou totiž dovršit zlatý hattrick, což se v posledních letech nikomu nepovedlo. Celek Tří korun je bezpochyby jedním z horkých kandidátů na zisk zlatých medailí. Největší ikonou současného týmu je bezesporu legendární brankář Henrik Lundqvist, kterému je sice čerstvě 37 let, nicméně stále patří mezi nejlepší strážce svatyně mezinárodního turnaje. Podaří se velezkušenému gólmanovi momentálně chytajícímu za New York Rangers dovést Švédsko k úžasnému úspěchu?

4. místo – Marco Rosa

Stejně jako Velká Británie není ani Itálie typickým týmem na mezinárodních turnajích. Patří jí naprosto beznadějné poslední místo ve Skupině B s průměrem 7,5 inkasovaných branek na zápas. Druhým nejstarším hráčem mužstva je Marco Rosa, který má za sebou působení ve Finsku nebo Německu. Ve svých sedmatřiceti letech je to asi jeho poslední vystoupení v dresu národního týmu.

3. místo – Armin Helfer

Devětatřicetiletý hokejista strávil celou svou sportovní kariéru v italské soutěži a letošní mistrovství světa je pro něj vrcholem kariéry. Je důkazem toho, že Itálie jednoduše nemá z čeho brát a proto sahá i po hokejistech, kteří už dávno nejsou v produktivním věku.

2. místo – Colin Shields

Blížíme se do finále! Druhé místo v našem žebříčku patří Colinu Shieldsovi ze Skotska, který se v minulosti mohl objevit i zámořské NHL, kam byl draftován. Do nejlepší hokejové soutěže světa ale nikdy nenakoukl. Profesionální kariéru dohrává v Belfastu a ve svých devětatřiceti letech si účast Velké Británie na MS vyloženě užívá.

1. místo – Ladislav Nagy

Alespoň v nějakém žebříčku patří Slovákům první místo! Čtyřicetiletý Ladislav Nagy se chtěl rozloučit s dráhou profesionálního hokejisty na úrovni. To mu ale zřejmě nebude dopřáno, protože vystoupení Slovenska není nikterak oslnivé. Kromě zápasů se slabšími soupeři všechno prohrálo, takže Nagyho může těšit pouze to, že v minulosti brázdil kluziště NHL, startoval na olympiádě a jednou se stal dokonce mistrem světa. Další úspěch už ale nepřidá.

Foto: heightline.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články