Nejlepší hokejisté, kteří kdy vládli produktivitě Extraligy

i Foto: hockeybladet.nu
                   

Každým rokem se některému z hokejistů české nejvyšší soutěže podaří vystoupat až na vrchol kanadského bodování. Málokdy se ovšem stane, že jeden hráč ovládne jak statistiky celkové produktivity, tak i tabulku nejlepších střelců. Tento mistrovský počin se zatím povedl pouze pěti hokejistům, které si v tomto článku jednoho po druhém připomeneme.

David Moravec

Úplně prvním hokejistou, jenž ovládl statistiky kanadského bodování a nejlepších střelců zároveň, byl exvítkovický útočník David Moravec. Překonal dokonce i Jiřího Zelenku, Milana Hejduka či Jaroslava Bednáře, když nastřílel 38 branek a dohromady nasbíral 66 kanadských bodů. V sezóně 1997/1998 zažil úspěchů hned několik. Ještě předtím se totiž společně s Jaromírem Jágrem, Dominikem Haškem a dalšími hokejisty stal olympijským vítězem v Naganu.

Tomáš Vlasák

Zlatá éra plzeňského hokeje stála především na výkonech Martina Straky a Tomáše Vlasáka, kteří spolu utvořili velice silné útočné duo, jehož se obávaly snad všechny týmy české nejvyšší soutěže. V sezóně 2010/2011 si Vlasák z hlediska produktivity vedl opravdu znamenitě, statistikám vládl s 68 kanadskými body a 38 brankami. Paradoxně to ovšem na nějaké lepší umístění v konečné tabulce nestačilo, Plzeň tehdy skončila až devátá poté, co v předkole play-off podlehla Litvínovu.

Martin Růžička

Přestože Martin Růžička se několikrát pokoušel prosadit v zahraničí, největších úspěchů stejně dosáhl na rodné hroudě. Třineckým Ocelářům svými výkony pomohl k dvěma mistrovským titulům, stejně jako Tomáš Vlasák ovšem paradoxně nasbíral největší počet bodů (83) i branek (40) v sezóně 2012/2013, kdy klub na stupně vítězů nedosáhl. Jen pro informaci – tehdy druhý nejproduktivnější hokejista soutěže Viktor Hübl nasbíral o celých 25 bodů méně.

Petr Ton

Petr Ton se v současné době napevno zabydlel ve vedení Sparty, kde společně s Jaroslavem Hlinkou dohlíží na přestupové machinace klubu. Není se čemu divit, že si rodák ze Slaného vybral pro své působení právě pražské Holešovice. Vždyť v jejich barvách během ročníku 2013/2014 navázal na úspěch Martina Růžičky a 67 kanadskými body, které doprovázelo 35 přesných zásahů, ovládl obě disciplíny.

Milan Gulaš

Dosud posledním harcovníkem našeho seznamu je Milan Gulaš, který se stal v posledních letech miláčkem plzeňského publika. V minulé sezóně si získal sympatie především díky produktivitě, kde mu nikdo nemohl konkurovat. V jednapadesáti zápasech posbíral 61 bodů za 30 branek a 31 asistencí, v obou disciplínách jasně zvítězil. K podobnému výsledku navíc spěje i letos. Kanadské bodování zatím vede o 19 bodů a mezi střelci kraluje s náskokem osmi branek na druhého Zaťoviče.

Foto: hockeybladet.nu

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení