Litvínov hlásí zvučnou posilu. Ze zámoří se vrací hráč Chicaga Blackhawks

Před rokem podepsal třiadvacetiletý útočník a dlouholetý mládežnický reprezentant Matěj Chalupa se severoamerickým Chicagem Blackhawks dvouletou smlouvu. Tu však v říjnu předčasně ukončil a nyní se vrací do české nejvyšší soutěže.

i Zdroj: HC Mountfield
                   

Třiadvacetiletý odchovanec pražských Letňan zasáhl v dresu Plzně a Hradce Králové do celkem 126 extraligových zápasů a svou sbírku bude moci nadále rozšiřovat. V severoamerickém Chicagu Blackhawks totiž šanci v prvním týmu nedostal, nastupoval pouze na farmě a nyní zamířil zpět do české nejvyšší soutěže, kde bude hájit dres Litvínova. „Měl jsem pár nabídek, ale ta od Vervy mi dávala největší smysl,“ prohlásil pro klubový web.

Chci se ukázat a věřím, že dostanu i hodně prostoru. Z toho důvodu jsem se rozhodl podepsat právě v Litvínově,“ dodává Chalupa, který byl považován za jeden z nejvýraznějších mládežnických talentů českého hokeje. Hlavní kouč aktuálně třináctého extraligového celku , který čeká tuhý boj o záchranu a postup do play-off věří, že právě jeho útočné kvality pomohou Severočechům ke vzestupu tabulkou.

iZdroj: HC Verva Litvínov

Matěj je typ hráče, který má výborné bruslení,“ prohlásil trenér Vladimír Országh pro klubový web. „Je přímočarý a myslím si, že nám může hodně pomoci. Další věcí je zvýšení konkurence v našem týmu. Poslední extraligovou sezónu v Hradci měl velmi slušnou a loni byl v zámoří, takže už má za sebou určité zkušenosti. Počítáme, že nám pomůže směrem dopředu i dozadu. Očekáváme od něj rychlost a drajv, aby přinesl do mužstva novou energii,“ prohlásil s tím, že bude moci nastoupit již v neděli proti kladenským Rytířům.

S posílením v podobě produktivního útočníka je spokojený také generální ředitel klubu Pavel Hynek. „Matěj je mladý útočník, který má už něco odehráno. Jsme rádi, že jsme se s ním dohodli a přes velké množství nabídek podepsal u nás v Litvínově,“ dodává.

i

Mužstvo prochází přestavbou a přesně takový typ hráče jsme dlouhodobě hledali. Uvidíme, jak se předvede v zápasech, ale má v sobě velký potenciál. Věříme, že pomůže týmu a také, že ho angažmá u nás posune dále,“ zakončil.

Zdroj: HC Verva Litvínov

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní