Hvězdné české útočné trio bude na MS v Praze chybět. Voráček už brusle zřejmě nikdy nenazuje

Na konečnou nominaci pro hokejové MS v Praze si ještě pár dní musíme počkat. Ale už teď je jasné, že český tým bude postrádat tři hvězdy, které by klidně mohly ovládnout statistiky turnaje. Jejich góly budou chybět.

i Zdroj fotografie: Český olympijský tým
                   

Kouč národního týmu Radim Rulík bude na domácím mistrovství světa pod ohromným tlakem fanoušků. Všichni budou chtít vidět v každém zápase atraktivní herní pojetí a spoustu nastřílených branek v sítích soupeřů. Jenže aby je měl kdo dávat. Reprezentace totiž bude jistě postrádat tři velmi produktivní borce. A jeden z nich už brusle možná nikdy nenazuje.

12 otřesů mozku

Na MS do Prahy jistě nedorazí trio Jakub Voráček, Filip Chytil a Jakub Vrána. Každý trochu z jiného důvodu, jejich kreativita ale bude scházet. Možná nesmutnější příběh prožívá čtyřiatřicetiletý Voráček, jeden z nejlepších útočníků, které kdy český hokej měl. V zápasovém dresu se neukázal od 4. listopadu 2022. Na vině jsou opakované otřesy mozku. „Zatím mohu jen odpočívat. Když ale nebudu moct hrát, budu v Praze na každém zápase,“ prohlásil útočník Columbusu před rokem pro ČTK.

Filip Chytil zatím k návratu na led nedostal zelenou
iZdroj fotografie: NHL.com

Podobné problémy má podle zámořských expertů také čtyřiadvacetiletý Filip Chytil. Kanonýr New Yorku Rangers nehrál od loňského listopadu. Letos v lednu se zúčastnil týmového rozbruslení, ale nedokončil ho a z ledové plochy mu museli spoluhráči pomáhat. „Byly to nejtěžší tři měsíce mého života a nebylo to snadné pro rodinu, moje nejbližší a samozřejmě ani pro Rangers,“ napsal tehdy Chytil na instagramu.

Hraje na farmě

To Jakub Vrána má jiné starosti. Tak trochu záhadné. V loňské sezoně po dvou říjnových duelech nastoupil ještě jako hráč Detroitu do asistenčního programu NHL a hráčské asociace NHLPA, který pomáhá hokejistům v případě psychických problémů, závislostí a dalších záležitostí. O jeho návratu do sestavy jsme na SportechŽivě psali, ale od té doby k velkému pokroku nedošlo. Spíše naopak. V NHL hraje osmadvacetiletý rychlík jen sporadicky a sbírá starty spíše ve Springfieldu, farmě St. Louis Blues.

Chtěný i nechtěný Jakub Vrána zůstává na farmě. Jeho příběh má stále více otazníků než odpovědí

Všichni fanoušci věří, že si hokejový nároďák v Praze s jejich absencí poradí. Ale 1302 bodů (Voráček 901, Vrána 229 a Chytil 172), které tihle tři šikulové dohromady nasbírali v reprezentaci a NHL, bude určitě chybět. Uvidíme už v prvním utkání českého týmu na MS, které sehraje 10. května proti Finsku.

Poradí si český tým na MS v Praze bez těchto tří hráčů? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články