Jakub Vrána zažil vítězný návrat, trenér Lalonde ho chválil. Hráli jsme dobře jako tým, zmínil český útočník po utkání

Po čtyřech měsících si Jakub Vrána zahrál NHL. Po výhře na ledě Washingtonu vyzdvihl týmový výkon a popsal své pocity z návratu do týmu.

i Zdroj fotografie: Detroit Red Wings
                   

Po více než čtyřech měsících se Jakub Vrána vrátil do NHL. Zápas pro něj byl pikantní, šlo totiž o jeho první střetnutí s Capitals, od jeho výměny do Detroitu v roce 2021. Zažil navíc atmosféru ve Washingtonu, se kterým v roce 2018 vyhrál Stanley Cup. Návrat to byl vydařený, Detroit zvítězil 3:1 a přiblížil se k pozicím zaručujícím postup do play-off.

Zahrál si i přesilovku

Trenér Derek Lalonde se rozhodl zařadit Jakuba Vránu do útoku se Suterem a Sundqvistem. Po ranním rozbruslení také poznamenal, že český útočník zřejmě dostane také nějaký čas ve druhé přesilovkové formaci. To se také potvrdilo. Celkově odehrál Jakub Vrána 11 minut a 31 sekund a připsal si dvě střely na branku.

iZdroj fotografie: Detroit Red Wings

„Bylo to docela dobré, snažil jsem se hlavně dostat do tempa a rozhýbat nohy. Cítil jsem se dobře, že jsem právě tady vyhrál. Celkově jsme hráli dobře jako tým. Dostali jsme spoustu příležitostí díky tomu, že jsme dělali malé věci, vyhrávali souboje a blokovali střely. Prostě celkově skvělé týmové vítězství,“ uvedl po zápase Jakub Vrána.

Video od Capitals

Capitals připravili na jeho počest video, které vyvolalo u fanoušků Capitals několikrát potlesk. Ocenili Vránovy zásluhy za pět sezón, včetně toho, že pomohl vyhrát Stanley Cup. „Odvedli dobrou práci, bylo to od nich opravdu hezké,“ řekl Jakub Vrána o videu. V aréně jsem měl malé flashbacky, ale jakmile zápas začal, bylo všechno v pořádku. Jsem rád, že jsme vyhráli a odrazili se od posledního zápasu (prohra 2:4 v Seattlu) a teď můžeme jít dál.“

Trenérovi Red Wings se líbilo, co od Vrány viděl. „Byl dobrý, vytvořil si několik šancí, byl propojený s týmem ve dvou dalších pásmech,“ řekl Derek Lalonde. „Byl to skvělý krok správným směrem.“

Po dlouhém působení v programu hráčské asistence NHL, umístění na waiver list a 17 zápasy AHL v Grand Rapids, aby se dostal zpět do tempa, se tedy Jakub Vrána konečně vrátil na nejvyšší úroveň. Pozvánku zpět k týmu Red Wings si vysloužil, když v posledních devíti duelech AHL zaznamenal 10 bodů (6+4).

Jakub Vrána: Hodně jsem trénoval

V noci z úterý na středu odehrál Jakub Vrána první zápas NHL od 15. října. „Už je to nějaký čas, takže jsem vážně natěšený. Hodně jsem trénoval, bylo by proto vážně hezké dospět do bodu, kdy dostanu šanci v zápase a budu si moct užít ten pocit a vše, co je s tím zápasem spojené. Už jsem to prožil v Grand Rapids a užíval jsem si, že mohu zase hrát,“ hlásil český útočník den před utkáním. Teď je zpět. Udrží se v týmu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články