Hokejová Sparta získala zvučnou posilu, která v uplynulém ročníku zasáhla do NHL

Pražská Sparta hlásí příchod další významné posily. Po zámořské štaci se do České republiky vrací čtyřiadvacetiletý brankář.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Uplynulé čtyři ročníky strávil mimo krátkou pauzu v barvách třineckých Ocelářů v zámoří. Nyní se čtyřiadvacetiletý brankář Josef Kořenář vrací natrvalo zpět do tuzemské extraligy. S. pražskou Spartou podepsal talentovaný gólman dvouletou smlouvu. „Když se objevila možnost za výhodných podmínek angažovat mladého gólmana se zkušenostmi z NHL, který měl velký zájem chytat za náš klub, rychle jsme se s Pepou domluvili,“ komentoval příchod nové posily pro klubový web sportovní šéf klubu Jaroslav Hlinka.

Kořenář, který v dresu San Jose Sharks a Arizona Coyotes nasbíral v uplynulých dvou sezónách dvanáct startů přiznal, že na stole měl vícero nabídek. „Už během sezony jsem začal přemýšlet o návratu ze zámoří. Na stole jsem měl tři zajímavé nabídky, ze kterých jsem se rozhodl právě pro Spartu. Jsem rád, že to vyšlo právě takhle. Jsem za nabídku Sparty moc rád,“ komentoval odchovanec jihlavského hokeje.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Ten nezastírá, že pokračování v Arizoně pro něj nedávalo smysl. Necítil totiž potřebnou důvěru ze strany klubu. „Skvělé bylo, že jsem podepsal kontrakt v NHL. S trejdem (ze San Jose do Arizony pozn. red.) už jsem nic udělat nemohl. Věřil jsem, že mě to posune ještě dál, bohužel to byl pravý opak. Nebyl jsem v Arizoně v roli gólmana, kterého by chtěli posouvat dál, jako tomu bylo v San José. Necítil jsem velkou důvěru. I proto jsem rád, že jsem teď ve Spartě,“ míní Kořenář, který utvoří brankářský tandem s Jakubem Kovářem.

Kořenář: Sparta? Tým s ambicemi

S třiatřicetiletým souputníkem se však Kořenář potkal poprvé až na tréninku. „Potkali jsme se poprvé až v úterý na tréninku. Máme za sebou krátký čas v posilovně a na pukometu. Teď se budeme vídat mnohem častěji,“ doplňuje s úsměvem a jedním dechem dodává, že ambice pražské Sparty musí být vždy ty nejvyšší. „Sparta je tým s obrovskými ambicemi. Na tlak na stoprocentní výkony jsem ale zvyklý z Ameriky,“ burcuje rodák z Humpolce.

Kvůli tomu hokej hrajeme. Chceme vyhrávat. K nejlepšímu hokeji to patří. Sparta má tým, se kterým chce vyhrávat a věřím, že se nám to bude dařit,“ zakončil bývalý hráč Lincoln Stars, San Jose Barracuda, Tucson Roadrunners a Rapid City Crush.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bezmozek se rozjel na červenou, dodávku na videu surově odhodil na semafor. Tihle lidé by už nikdy neměli řídit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bulharsko hned na začátku války Ukrajinu zachránilo, dodalo jí až 100 % potřebné munice. A také dnes tvoří až 1/3 dodávek
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti