Falešné vstupenky na hokejovém MS v Praze a Ostravě. Policie fanouškům radí, co mají dělat

Blížící se hokejové mistrovství světa láká také nejrůznější podvodníky, kteří chtějí snadno vydělat. Policie má připravený speciální tým, který si na ně posvítí.

i Zdroj fotografie: IIHF
                   

Podvodníci cítí žně. MS v Praze a Ostravě pro ně skýtá celou řadu možností, jak snadno přijít k penězům. Zoufalí fanoušci mají hlavně velké obavy z falešných vstupenek. Policie se na tyto nekalé praktiky zaměřila a připravila velká opatření. Lidem také radí, jak se v případě setkání se šmelináři zachovat.

Speciální kamion před halou

Co si policie pro padělatele přichystala? Přímo před pražskou O2 arenou kriminalisté zaparkují speciální kamion. A v něm budou odborníci na kyberkriminalitu operativně řešit jednotlivé případy. Například když lidé až u turniketů zjistí, že jejich vstupenka je neplatná. Podobné opatření bude také v Ostravě.

„Před devíti lety na předchozím hokejovém šampionátu v Praze a Ostravě byla většina lístků tištěných, dnes jsou převážně v elektronické podobě. To zvyšuje nebezpečí podvodu v případě, že si je zájemce pořídí z rizikového zdroje,“ řekl ČTK šéf oddělení kybernetické kriminality pražské policie Václav Písecký.

Policie: Kupujte jen u oficiálních prodejců

Policie nabádá fanoušky, aby kupovali lístky na šampionát pouze u oficiálních prodejců a vyhnuli se tak případným problémům s falešnými a opakovaně prodanými vstupenkami. „Kybernetická kriminalita patří k oblastem zločinu, které jsou neustále na vzestupu. Zatímco v roce 2015 jsme řešili přibližně 5000 kyberpodvodů, v loňském roce to bylo už 22 000 případů,“ doplnil Písecký.

Hvězdné české útočné trio bude na MS v Praze chybět. Voráček už brusle zřejmě nikdy nenazuje

Největší problémy s falešnými lístky policisté čekají před startem MS. Fanoušci se totiž budou snažit pořídit vstupenky za každou cenu. Policie hodlá řešit i prodej lístků s překupníky přímo před halami. Český tým vstoupí do turnaje 10. května zápasem proti Finsku. Nominace už se rýsuje, jak jsme také informovali na SportechŽivě.

Velký zájem o hokejový svátek naznačuje počet zakoupených vstupenek v předprodeji. První čísla ukazují, že je na základní část vyšší než před devíti lety. Pořadatelé tak očekávají útok na návštěvnický rekord historie MS (741 690 fanoušků) z Prahy a Ostravy v roce 2015.

Koupili jste si někdy lístky od překupníků? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články