Průvan v týmu pro hokejové MS v Praze. Kouč Rulík udělal čtyři škrty, nově povolal i syna olympijského hrdiny z Nagana

Čtyři čeští hokejisté uslyšeli nekompromisní verdikt: Je nám líto, na MS do Prahy nepojedete. Národní tým ale doplnilo sedm nových tváří. Jedna z posil je i ze zámoří.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Domácí šampionát si nezahrají obránci Jakub Sirota s Danielem Gazdou a útočníci Jiří Černoch s Adamem Kubíkem. Vždycky je to těžké rozhodování, není to nic příjemného. Na případné změny v sestavě má vliv každý trénink i zápas. I proto zveřejňujeme změny vždy až na konci akce a vždy oznamujeme sestavu pouze na následující přípravný kemp,“ vysvětlil trenér Rulík pro web Českého hokeje.

Sedm nových jmen

Tým naopak doplnili beci Michal Kempný s Jakubem Krejčíkem ze Sparty a David Špaček z Iowa Wild v zámořské AHL. Do přípravy se také zapojí útočníci Ondřej Kaše z Litvínova, Filip Chlapík s Pavlem Kousalem ze Sparty a Matyáš Kantner z finské KaIPy.

Kouč Rulík oznámil změny po přípravném utkání v Linci. Tam Češi porazili Rakušany 3:2 a během závěrečné přípravy na šampionát vyhráli i čtvrtý zápas. Soupisku aktuálně tvoří 3 brankáři, 10 obránců a 17 útočníků. „Dva hráče máme nemocné, jeden z nich má vedle toho problém v dolní polovině těla. U nich nevíme, jak to bude ohledně plné zátěže,“ sdělil nepříjemné zprávy.

Rulík: Kluci z NHL ani nejsou v Praze

Vedle Špačka, syna olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Jaroslava Špačka, žádná další jména zámořských posil Rulík zatím neprozradil. Kluci z NHL ještě neprošli zdravotními prohlídkami, nemáme žádný výstup, ještě ani nepřijeli do Prahy,“ řekl osmapadesátiletý trenér. Očekává se příjezd útočníků Ondřeje Paláta, Tomáše Noska a brankáře Petra Mrázka, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Nedostal pozvánku. Kouč Rulík oznámil útočníkovi Kovářovi, že s ním na MS do Prahy nepočítá

„S dalšími hráči z NHL a AHL jsme v úzkém kontaktu a jednáme s nimi o podrobnostech. Kdy a kdo se k nám připojí ale zatím nebudeme po domluvě s našimi trenéry prozrazovat, doplnil generální manažer Petr Nedvěd.

Národní tým se znovu sejde v úterý 23. dubna v Bratislavě. Zde zahájí čtvrtou část přípravného kempu na MS v Praze. První duel na Slovensku hrají reprezentanti 26. dubna v Trenčíně, odvetu další den v Bratislavě. Šampionát Češi zahájí 10. května zápasem proti Finsku.

Jak Češi dopadnou na domácím MS? Napište nám vaše tipy do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články