Palát, Nosek, Mrázek… Tým pro MS v Praze už se rýsuje. Na jaké hvězdy z NHL se mohou těšit čeští fanoušci?

V zámoří mají jasno o českých posilách z NHL pro MS v Praze. O zlato prý přijedou bojovat útočníci Ondřej Palát, Tomáš Nosek a brankář Petr Mrázek. Kdo další je ve hře?

                   

Vedení české hokejové reprezentace zatím konkrétní jména hráčů z NHL nepotvrdilo. Nicméně sami hráči už naznačují, že je jejich cílem hrát na domácím mistrovství světa. Podle toho, jaké týmy nepostoupily do bojů o Stanley Cup a rozlosování prvního kola play off, by mělo být posil ze zámoří minimálně sedm.

Nosek: Je to můj cíl

Experti věnující se New Jersey Devils vyslali do světa zprávu, že tým kouče Radima Rulíka posílí čeští útočníci Ondřej Palát i Tomáš Nosek. „Do Prahy rád přijedu,“ nechal se slyšet Palát, který už hrál na šampionátu v Bratislavě. Pro Noska by to byla premiéra. „Je to teď můj cíl. Na šampionátu jsem nikdy nehrál. Zvlášť super by to bylo teď, když to bude doma v Česku,“ řekl spíše defenzivně laděný Nosek tamním médiím.

Podobné informace přiletěly o gólmanovi Chicaga Petru Mrázkovi. Ten by mohl být v Praze, v níž Češi turnaj 10. května odstartují zápasem proti Finsku, brankářskou jedničkou. Naposledy na MS chytal v roce 2017 v Paříži. Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy odehrál v letošní sezoně za jeden z nejslabších týmů soutěže 56 zápasů s průměrem 3,05 inkasovaného gólu na zápas.

Kdo další z NHL?

Krýt Mrázkovi záda by mohl gólman Lukáš Dostál. Spolu s ním by z Anaheimu mohl dorazit Radko Gudas, který by měl patřit k pilířům české obrany. Do play off NHL také nepostoupili Filip Zadina a Jan Rutta ze San Jose či Dominik Kubalík a Jiří Smejkal z Ottawy. „Od všech kluků jsem slyšel, že chtějí reprezentovat. Byl by naprostý šok, kdyby se někdo rozhodl nepřijet. Garantuji, že dorazí všichni, o které budeme stát,“ prohlásil pro ČTK generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd po inspekční cestě v NHL.

Moje nejšťastnější období, říká Voráček o životě bez hokeje. Jak spravuje 2 miliardy, které v NHL vydělal?

Hlavní trenér nároďáku Radim Rulík před časem vyjádřil určité otazníky ohledně kanonýra Tomáše Hertla, který se vrací po operaci kolena a navíc přestoupil k obhájcům trofeje do Vegas. „Byl to hráč, u kterého jsme si byli jistí, že přijede na mistrovství světa. Pro nás je priorita, aby byl zdravý a hrál. Navíc v play off se může stát cokoliv, viděli jsme to minulý rok na Bostonu,“ připomněl Nedvěd loňské vyřazení Medvědů, za které hrají hvězdní David Pastrňák a Pavel Zacha. O jeho výborné sezoně jsme na SportechŽivě také psali.

Jedno je jisté. Čeští fanoušci se mohou těšit na velmi zajímavé posily z NHL. Snad se povede vytvořit šlapající tým, který to dotáhne daleko.

Měl by být Mrázek českou jedničkou pro MS v Praze? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články