Tři posily pro Vítkovice. Ostravský celek posílí Američané a vycházející hvězda

Extraligové mužstvo z Ostravy hlásí příchod dalších posil. Ofenzivní řady Vítkovic vyztuží produktivní Američan nebo talentovaný útočník.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Po příchodu tří posil do defenzivy v podobě extraligového mistra, produktivního obránce a brankáře brněnské Komety hlásí Vítkovice zisk dalších možných opor. Vedení osmého celku základní části uplynulé sezóny vsadilo zejména na produktivní hráče ze zámoří, kteří se v loňském ročníku etablovali ve slovenské nejvyšší soutěži. Prvním z nich je důrazný bek Willie Raskob, který v dresu Nitry zářil.

Sedmadvacetiletý obránce se stal nejproduktivnějším obráncem soutěže a dopomohl k postupu do tamního extraligového finále. „Na Willieho Raskoba jsme dostali velice dobrý tip a také jsme si jej sami proskautovali. Je to ve svém věku zkušený obránce, který ale umí dobře podpořit útočnou fázi hry,“ nastínil na stránkách klubu sportovní ředitel Ridery Roman Šimíček s tím, že věří v pokračování Raskobovy produktivity.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Nejen na Slovensku v minulé sezoně, ale i v dalších letech sbíral pravidelně body. Věříme, že nám pomůže nejen na defenzivní straně, ale že bude platný i směrem dopředu,“ dodal na adresu rodáka z Minnesoty, který dříve působil v zámořských univerzitních ligách, Dánsku nebo ECHL. Další novou americkou stopou v kádru Vítkovic je osmadvacetiletý útočník Peter Krieger, který přichází ze Zvolene.

Přichází produktivní útočník

Měl vynikající sezonu ve Zvolenu, byl velmi produktivní. Je to typický centr. Věříme, že nám pomůže,“ komentoval jeho příchod trenér Miloš Holaň s odkazem na jeho úctyhodné statistiky ve slovenské nejvyšší soutěži. Krieger v základní části nasbíral 38 kanadských bodů za 19 branek a stejný počet asistencí. V play-off se trefil ještě pětkrát a připsal si dalších sedm gólových přihrávek.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

I proto si podle Šimíčka mohl po sezóně své působiště vybírat. „Petera Kriegera jsme v průběhu sezony sledovali. Je to velice kvalitní centr, umí být produktivní, jak ukázal v základní části i v play off slovenské extraligy. Máme radost, že zvolil angažmá ve Vítkovicích, přestože měl z Česka více nabídek,“ uvedl na adresu rovněž rodáka z Minnesoty. Třetí novou Vítkovickou posilou je vsetínský útočník Roman Půček.

Šanci dostane Půček

Dvaadvacetiletý střelec v loňském ročníku zářil v dresu Vsetína, připsal si však i první extraligové starty za Ostravu. Nyní bude ve Vítkovicích působit trvale. „Byl v našem širším kádru už v minulé sezoně. Během ní předváděl ve Vsetíně dobré výkony, patřil k nejlepším střelcům týmu v základní části. Proto jsme se rozhodli mu dát šanci a nabídnout mu místo v našem týmu pro nadcházející sezonu. Věříme, že příležitost úspěšně využije,“ prohlásil Šimíček.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla