Češi v úvodním utkání na mistrovství světa splnili povinnost. Všechny góly vstřelili hráči z extraligy

O tom, že by čeští hokejisté zaváhali v premiéře na letošním mistrovství světa, asi pochyboval málokdo. Velká Británie ale díky vlažnému rozjezdu Jalonenova výběru dlouho zlobila. S postupem času Červenka a spol. potvrdili kvalitu a outsidera přejeli 5:1.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Češi vstoupili do utkání dost rozpačitě a v úvodní dvacetiminutovce nabídli Britům několik velkých šancí. „Kluci mi v první třetině připadali nervózní. Bylo tam hodně špatných nahrávek a nepřesností. Rozumím tomu, první zápas je vždycky první zápas. Před druhou třetinou jsme si říkali, že se musíme uklidnit a začít hrát naši hru. Dalších čtyřicet minut se mi líbilo, tak bychom chtěli hrát. Výsledek je dobrý,“ zhodnotil v mix zóně utkání trenér Kari Jalonen.

Duel patřil českým mladíkům. Výtečně zachytal v premiéře v seniorské reprezentaci Lukáš Dostál, který se k týmu připojil až před odletem do Finska. „Líbil se mi jeho výkon, dal nám šanci vyhrát. Je to skvělý gólman,“ chválil brankáře kouč národního týmu.

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Svůj první gól na mistrovství světa vstřelil osmnáctiletý obránce David Jiříček a Matěj Blümel (21 let) skóroval hned dvakrát. Zbylé dvě trefy obstarali spoluhráči z Karlových Varů Jakub Flek a Jiří Černoch. Zářili i zkušení Roman Červenka (0+3) a David Krejčí (0+2). Český tým se postupně dostal do vedení 5:0 a inkasoval až devět minut před koncem.

Druhý duel na mistrovství světa sehrají Češi v neděli od 19:20 se Švédskem. „Bude to trochu jiné utkání, musíme lépe bránit,“ zmínil Jalonen. Do branky by se s velkou pravděpodobností měl postavit Karel Vejmelka. Přímý přenos vysílá ČT sport