Pozvánka do reprezentace? Talentovaný brankář, který letos dokázal v AHL vstřelit gól, neváhal ani vteřinu

Jeho jméno bylo jedním z překvapení v nominaci na mistrovství světa. Jedenadvacetiletý gólman, který uplynulé dvě sezóny chytal v zámoří, odletěl s národním týmem do Finska bez jediného startu za reprezentační áčko.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

V národním týmu sice za áčko neodchytal ani minutu. V mládežnických kategoriích ale patřil k oporám jak na mistrovství světa osmnáctek, tak i dvacítek. Českou extraligu okusil Lukáš Dostál jen ve dvou zápasech. Už v osmnácti ovšem odešel do Finska, kde se prosadil do branky Ilvesu Tampere. V průběhu loňské sezóny pak zamířil do zámoří, kde bojoval o místo v NHL. Většinu času působil v AHL v dresu San Diega, na kontě má ale i čtyři zápasy za Anaheim Ducks. „Pozvánka mě překvapila. jsem za ni mile rád a těším se,“ řekl Dostál České televizi před odletem reprezentace do Tampere.
O tom, že ho vedení reprezentace sleduje, ovšem věděl. „Už před play-off jsem mluvil s panem Nedvědem a ptal se mě, zda mám zájem reprezentovat, což vždy mám,“ poznamenal mladý brankář. Když pak San Diego vypadlo v úvodním kole Calder Cupu, ozval se Petr Nedvěd znovu. „A já jsem to všema deseti přijal. Jsem rád, že jsem tady. Reprezentovat je dětský sen. Ve Finsku jsem hrál, Tampere dobře znám, ale ještě jsem nebyl v nové hale,“ uvedl rodák z Brna.


iZdroj fotografie: San Diego Seagulls

Je připravený na šampionátu vzít jakoukoliv roli. „Jsem tady od toho, abych plnil roli, kterou mi tým dá. Těším se, ať bude jakákoliv. V podstatě to není o mně, ale o národním týmu. O lidech v České republice. Jakou roli dostanu, tu akceptuji a budu se snažit z toho vytěžit maximum,“ zmínil gólman, který v březnu dokázal v AHL skórovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?