Beznadějně poslední Zlín nadále posiluje. Získal kanonýra Komety Brno i hráče z KHL

Zlínské Berany čekají boje o holou existenci. Pomoci by nyní měly také nové posily, které na tamní zimní stadion míří.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Zlínským Beranům se vstup do nového extraligového ročníku vůbec nepovedl a těsně před polovinou základní příčce jsou na beznadějně poslední pozici. V novém modelu soutěže, kdy nejhorší celek sestupuje přímo do nižší soutěže, je ta reálně ohrožena dlouholetá extraligový příslušnost zlínského hokeje. Na čtrnácté Kladno, které by aktuálně čekala baráž o udržení totiž Berani ztrácejí jedenáct bodů.

Proto není divu, že vedení klubu z údolí řeky Dřevnice sahá k příchodům výrazných posil. V uplynulých dnes dorazil do Zlína lotyšský reprezentant Patriks Zabusovs z tamního Dinama Riga, nyní Berany posílí další hráč se zkušenostmi z Kontinentální hokejové ligy. Žlutomodrý dres oblékne třiadvacetiletý ruský útočník Vladimír Michasjonok, který v uplynulých ročnících hájil barvy Amuru Chabarovsk a Torpeda Nižnij Novgorod.

iZdroj fotografie: PSG Berani Zlín

Vedení si od Michasjonoka, který oblékne dres s číslem 99, slibuje zejména zvýšení produktivity. Právě ta je totiž jejich největším problémem a pouhých 44 branek po 26 utkáních je toho důkazem – k porovnání, předposlední Kladno nastřílelo o dvě desítky gólů více. „Sháněli jsme kvalitního útočníka a naskytla se nám možnost angažovat mladého hráče z KHL,“ nastiňuje pro klubový web sportovní manažer Martin Kotásek.

Sledovali jsme ho a po spolupráci s trenérským štábem se rozhodli pro jeho angažování,“ doplňuje Kotásek, který v posledních dnech dojednával také další významný trejd. Na zlínský stadion míří zkušený útočník Alexandre Mallet, který dříve oblékal dres Vítkovic nebo Pardubic. Výměnou za něj odchází do brněnské Komety šestadvacetiletý Adam Zbořil, který v letošním ročníku již oblékal mimo dres Zlína také ten mladoboleslavský.

iZdroj fotografie: PSG Berani Zlín

Stále jsme nespokojeni se slabou produktivitou týmu. Neustále pracujeme na vylepšení a naskytla se nám možnost trejdu s Kometou útočníka Zbořila za Malleta, což dává v současné situaci smysl,“ doplňuje Kotásek. „Příchodem zkušeného kanadského útočníka si slibujeme výrazné zlepšení produktivity a přísun gólů. Navíc je velmi silný v osobních soubojích a v přesilových hrách,“ věří a doplňuje, že výhodou je také Malletova univerzálnost.

Jedná se o zkušeného hokejistu, který může nastoupit na pozici centra nebo na křídle. Věříme, že nám v naší současné situaci hodně pomůže k zisku bodů,“ zakončil zlínský sportovní manažer. Berany v nadcházejících kolech čeká pražská Sparta, Pardubice a Litvínov.

Zdroj: PSG Berani Zlín, HC Kometa Brno

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund