Zbrojovka se poprvé od návratu do ligy utká s Olomoucí. Je to derby, euforie, budou diváci, ví Látal

                   

Šustr, Černín, Moravec, Kryštůfek, Kotula, Dreksa, Bariš, Hladík, Šural. Marodka brněnské Zbrojovky se rozrostla již na devět jmen, kouči Miroslavu Machálkovi navíc bude chybět i kapitán Peter Štepanovský, který v předchozím kole dostal červenou kartu. „Naši situaci to ještě komplikuje,“ uvedl pro klubový web. Brno má na svém kontě jediný bod, proti šestibodové Olomouci to však bude mít složité. 

„V týmu je dobrá atmosféra. Měli jsme tři těžké soupeře, proti nimž jsme vytěžili 6 bodů. Je potřeba na tyto výkony navázat, ačkoliv nějaké chyby jsme v těchto utkáních nadělali,“ zhodnocuje kouč Olomouce Radek Látal. Jeho svěřenci porazili Slovan Liberec, pak padli na Letné proti pražské Spartě, v minulém kole pak po skvělém výkonu třemi góly zdolali Bohemians 1905.

i(zdroj: twitter.com/fczbrojovkabrno)

Přesto se na moravské derby, které se po dvouleté pauze vrací, těší i záložník Sigma Tomáš Zahradníček. „Jsem rád, že se Brno vrátilo. Čím více moravských klubů v lize je, tím lépe. Ale v neděli jim nic nedarujeme. Budeme tam chtít vyhrát,“ uvedl pro sigmafotbal.cz.

Oba celky se již dříve utkali ve dvou přípravných utkáních, kde si každá ze stran připsala vítězství 2:0. „Na to ale moc nemůžeme brát ohled, příprava je o něčem jiném. Trenéři zkoušejí různé varianty. Spíše budeme vycházet z ligových zápasů Zbrojovky,“ řekl Látal.

Naopak atmosféra v kabině brněnské Zbrojovky je rozporuplná. Klub v pátek oznámil přerušení přípravy kvůli koronaviru. „Po pravidelném a povinném testování na přítomnost nemoci COVID-19 je ve Zbrojovce aktuálně pět osob s pozitivním výsledkem,“ stojí na webu brněnského klubu. Tým tak okamžitě přerušil přípravu na nedělní utkání, včerejší kontrolní testy však povolily odehrání utkání.

„Dnešní kontrolní testy neodhalily žádný nový pozitivní případ mezi brněnskými hráči. Do zítřejšího utkání proti Sigmě Olomouc tak můžeme nastoupit,“ stojí ve včerejším prohlášení klubu. Nováček Fortuna ligy tak bude moci bojovat o první výhru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování