Vrba slíbil hráčům za skalp Baníku speciální odměnu. Ukázali jsme srdce, chválil hráče

Zkušený trenér Pavel Vrba má za sebou premiéru na lavičce fotbalového Zlína. Proti ostravskému Baníku, kde ještě před několika týdny působil, vyválčili jeho svěřenci bod.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Premiéra jako řemen. První jarní kolo a zároveň premiéru v barvách fotbalového Zlína má za sebou Pavel Vrba. Devětapadesátiletý kouč, kterého v říjnu vyhodil Baník Ostrava, se utkal právě proti slezskému celku. A jak sám po utkání přiznal, hráčům slíbil za skalp svého bývalého zaměstnavatele mimořádnou odměnu. Speciální prémii za výhru však nakonec podle svých slov zřejmě ušetří.

Slíbil jsem to kabině za výhru. S hráči to zkonzultuji, zda teď půjdeme na padesát procent, což by je asi potěšilo, protože jsem to měl spojené se zápisným, které jsem ještě nezaplatil. Pravděpodobně to dáme dohromady,“ prohlásil s úsměvem na tiskové konferenci po utkání. Jeho sveřenci totiž zejména v prvním poločase Baník zaskočili bojovnou hrou, přesto šla Ostrava do vedení. Ve 41. minutě se prosadil po akci Roberta Miškoviče Jiří Klíma.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Zlín po přestávce dokázal rychle vyrovnat. Ránu Vakhtanga Chanturishviliho v 57. minutě tečoval ve vápně Libor Kozák a připsal si svůj první gól v novém dresu. Baník byl v závěru lepší a zamknul domácí na vlastní polovině. Valašský celek přesto dokázal přežít závěrečný tlak a připisuje si cennou remízu 1:1. „Ukázali jsme srdce. Doufám, že se nám to v dalších zápasech vrátí,“ podtrhnul po zápase spokojený Vrba.

Vrba: Jsem rád za bod

Buďme upřímní. Vzhledem k závěru je pro nás bod plusový. Jsem rád, že jsme ho uhráli. Musíme za něj být vděční,“ přiznal a chválil domácího brankáře Matěje Rakovana. Ten v závěru zneškodnil hned dvě tutové šance Baníku na zvýšení skóre. „Baník byl ke konci lepší, trošku jsme za ním zaostávali. Ale stále jsme se snažili napadat,“ doplnil. Naopak jeho protějšek Pavel Hapal neskrýval zklamání z první jarní ztráty.

Slezané podle něj vstoupili do první půle až příliš vlažně. „Přes prospaný první poločas jsme si v závěru zápasu začali vytvářet tutové situace, ale nedařilo se nám je proměňovat. Nechtěli jsme zde přijet pouze pro jeden bod a náš záměr zde bylo vyhrát. Děkuji fanouškům za hojnou podporu,“ zakončil. Baník v dalším kole čeká souboj v Teplicích, Zlín zamíří do Jablonce.