Plzeňská Viktoria našla po pětatřiceti utkáních v domácí soutěži přemožitele. Západočeši podlehli v domácím prostředí pražské Spartě 0:1 a poznávají hořkost porážky poprvé od loňského října.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Vzájemnému souboji mezi prvním a třetím týmem tabulky vládl od úvodních minut střed pole a oba celky si tak vytvořily jen minimum šancí. Tu první zahodil v 7. minutě Jan Kuchta, jehož rána proletěla jen několik centimetrů vedle levé tyče. Opatrný souboj mohl otevřít krátce před koncem poločasu hostující Jaroslav Zelený, ale ani jeho hlavička neznamenala pro domácího brankáře Jindřicha Staňka problémy.

Západočeši ukázali svou ofenzivní sílu v 57. minutě, kdy se do vápna dostal Adam Vlkanova. Jeho střela z dobré pozice ale hostujícího gólmana Matěje Kováře nepřekvapila. Krátce poté se do obdobné situace jako v první půli dostal Zelený, ale hlavou opět nemířil přesně. Jedinou branku utkání zaznamenal v 82. minutě hostující záložník David Pavelka, který využil zmatku po rohovém kopu a na zadní tyči uklidil míč do sítě.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pražská Sparta po dlouhých jedenácti letech zvítězila ve Štruncových sadech, naopak plzeňská Viktoria padla v lize poprvé od října loňského roku. „Samozřejmě je to nepříjemné, protože jsme věděli, že doma jsme velmi silní. Hráli jsme se Spartou, s naším konkurentem o nejvyšší příčky. Bohužel se nám to nepodařilo, neuhlídali jsme jednu standardku a prohráli jsme,“ komentoval utkání na tiskové konferenci kouč Michal Bílek.

Bílek: Byl to spíše boj

Hosté podle něj vsadili na sílu a důrazná hra se jim vyplatila. „Sparta vsadila na sílu, měli tam hodně vysokých hráčů, fyzicky odolných a dobře připravených. Byl to spíš takový boj než nějaký hezký fotbal, šancí moc nebylo,“ dodává s tím, že po půli se obraz hry opět mírně proměnil. „Ve druhé půli Sparta hodně vsadila na defenzivu, hrála z hlubokého boku. Snažili jsme se hru otáčet, hledali skulinky. Měli jsme nějaké šance – Vlkanova, Hejda ze standardky, Mosquera. Bohužel jsme branku nedali,“ smutnil po první ligové porážce v ročníku Bílek.

Západočeši se však musí rychle koncentrovat. Již ve středu je totiž na programu jejich dohrávka proti Zbrojovce Brno, před zimní pauzou je čeká ještě důležité vystoupení proti Pardubicím.