Velké změny v Karviné. Do posledního ligového celku míří hned trojice nových tváří

Poslední Karviná boj o záchranu mezi elitou nevzdává. V jarních bojích se bude moci spolehnout i na trojici nových posil.

i Zdroj fotografie: MFK Karviná
                   

Beznadějně poslední příčka tabulky, pouhých pět remíz a žádné vítězství. Fotbalisté Karviné za sebou mají výsledkově a herně neúspěšný podzim a na předposlední příčku, která by jim zajistila účast v baráži o udržení, ztrácejí již šest bodů. Vedení slezského klubu však situaci nevzdává a hlásí příchod hned trojice nových tváří. „Všichni si uvědomujeme, že to není dobré,“ přiznal po posledním podzimním kole zkušený stratég Bohumil Pánik.

Ten nyní hlásí příchod nových posil. Do klubu zamířil devětadvacetiletý záložník, který na jaře bude chtít rozšířit svou vizitku 132 prvoligových startů, Lukáš Holík. Bývalý hráč Zlína, pražské Dukly a Opavy naposledy působil právě ve Slezsku. Po předčasném vzájemném ukončení smlouvy se však přesouvá ze Slezského FC do Karviné. „Lukáš je poctivý a zkušený fotbalista,“ doufá sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, který doufá v obnovení spolupráce Holík – Pánik.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Oba aktéři totiž spolu působili právě na východě Moravy. „Navíc u nás obnoví spolupráci s trenérem Páníkem, ve Zlíně jim to fungovalo. Věřím, že pro nás bude velkou posilou,“ tuší Vlk. Podle Pánika je Holíkova zkušenost jednoznačná. „Ve Zlíně i v Dukle čísla měl, to samé v Opavě. Lukáš je produktivní, gólový hráč. Věřím, že nám určitě na jaře pomůže,“ dodal pro klubový web.

Zahraniční posilu čeká náročná aklimatizace

Karviná se však ohlížela i do zahraničí. Z gruzínského Dinama Tbilisi přichází čtyřiadvacetiletý stoper Davit Kobouri. „Je to hráč s výbornými parametry, kvalitní fotbalista, navíc levák. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace v týmu i na hřišti. Přeci jen naše liga je jiná než gruzínská,“ doufá Vlk, který jedním dechem doplňuje, že pro dvojnásobného mistra Gruzie půjde o vůbec první zahraniční angažmá.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Jde o moje první angažmá mimo Gruzii. Kromě středního obránce občas zaskočím i na levém kraji obrany. Jsem šťastný, že jsem tady, v klubu se mi líbí,“ prohlásil Kobour, který má zkušenosti i z předkol Ligy mistrů. Karviná posilovala i mezi třemi tyčemi. Ze Slovácka míří do týmu kouče Bohumila Pánika zkušený brankář Pavol Bajza, který bude v celku na půlročním hostování.

Chtěl jsem chytat a ve Slovácku jsem ztratil místo po příchodu Filipa Nguyena. Rád bych dostával víc příležitostí, proto jsem zašel v Uherském Hradišti za vedením klubu a řekl tam, jaká je situace,“ prohlásil. „Pokaždé jste ztratili body v závěru. Nebyli jste slabší, ale prostě kluci udělali individuální chyby a z toho se inkasovalo. Kdyby se některé zápasy podařilo dotáhnout k bodovému zisku, tak bodů mohlo být samozřejmě víc,“ uvedl pro klubový web.

Zdroj: MFK Karviná, MFK Karviná, MFK Karviná

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení