Vedení pražské Slavie otevřeně promluvilo o výběrů hráčů. Kdo doporučil sešívaným příchod Lukáše Provoda?

Sportovní ředitel pražské Slavie Jiří Bílek a šéf klubu Jaroslav Tvrdík otevřeně promluvili o procesu výběru potencionálních posil.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia má v posledních letech na svědomí řadu velmi vydařených příchodů. Hráči jako Lukáš Provod, Tomáš Holeš nebo Jan Kuchta dnes patří nejen ke klíčovým hráčům mužstva, ale také národního týmu. O výběru možných posil otevřeně promluvil pro AREA114 sportovní ředitel sešívaných Jiří Bílek. „Ten proces vypadá tak, že první máme informace z dat, od analytiků, kdy si vyhodnocujeme hráče,“ nastiňuje.

Když vyhodnotíme určitý počet hráčů, tak skauti sledují videorozbory. Pokud usoudí, že ten hráč je zajímavý, tak se na něj jezdíme podívat živě. Když hráč projde přes všechny tyto filtry, tak se dostáváme k Marcelu Šťastnému,“ doplňuje s tím, že právě jeden z analytiků klubu je často největším sítem. „To je Jindrův nejbližší člověk, který zná jeho myšlení a vyzná se ve fotbale,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Když se ten hráč dostane přes Marcela tak o něm já s Jindrou začínáme diskutovat. Pokud jsme přesvědčeni, že je to vhodný hráč pro nás tak jej předložíme představenstvu v čele s Jaroslavem Tvrdíkem a oni dávají poslední palec nahoru nebo dolů pro jeho nákup,“ dodává Bílek s tím, že následné vyjednávání podmínek s kluby, agenty a hráči je jeho kompetencí. Podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka se dnes skauting červenobílých zaměřuje zejména na jména z ciziny.

Je třeba dodat, že náš skauting je zaměřený na zahraniční hráče,“ přiznal. „Musím poděkovat tady Jindrovi, že sleduje hodně české ligy, protože řada přestupů byla realizována tak, že hráče doporučil skautům a ti jej začali sledovat. Řekl bych, že je to velmi plastické a někdy v tom má svou roli i asistent Zdeněk Houštecký,“ přibližuje a dává za příklad příchod dnes pětadvacetiletého reprezentanta Lukáše Provoda před třemi lety.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Lukáše nám doporučil Milan Škoda. Tehdy jsem byl na obědě s kapitány a ptal jsem se kdo z české ligy se jim líbí a Milan mi doporučil právě sledovat jeho. Volal jsem trenérovi a ten z něj byl taky nadšený, a to je další dílek do mozaiky,“ přibližuje Tvrdík. „Jedna rovina je, jak sehnat toho hráče, druhá je pak to, jakým sítem musí projít, než se dostane ke mně, což je velmi komplexní proces,“ zakončil zkušený manažer.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky