Útočník Slavie Kuchta odehrál při debutu v národním týmu jen deset minut. Co jej mrzelo?

Premiéru v národním týmu má za sebou čtyřiadvacetiletý kanonýr Jan Kuchta, který proti Walesu a Bělorusku odehrál dohromady více než deset minut. „Šel jsem tam s tím, abych to spíš rozhýbal. A proměnit šanci, kdybych se dostal do zakončení. Moc času jsem ale v těch dvou utkáních neměl,“ přiznal pro klubový web pražské Slavie.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Tušil jsem, že by to už mohlo vyjít, protože ten poslední měsíc, nebo i od začátku sezony, jsem měl formu. Cítil jsem se dobře. Moc si to tady užívám. Jsem rád, že můžu být ve společnosti takových kluků,“ prohlásil Kuchta před prvním seniorským reprezentačním srazem. O působení důrazného útočníka se přitom spekulovalo dlouhodobě, nejlepší střelec loňského ročníku české nejvyšší soutěže totiž svou formu dokazuje napříč sezónou.

Svou účast na reprezentačním srazu bere zejména jako velkou zkušenost. „Byla to velká zkušenost, protože jsem v áčku reprezentace ještě nikdy nebyl. Za tu nominaci jsem byl šťastný a jsem moc rád, že jsem aspoň na pár minut dvakrát naskočil a připsal si ty starty,“ dodal pro klubový web s tím, že jej mrzela jen absence jeho spoluhráčů z pražské Slavie, kteří pravidelně dres národního týmu oblékají.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mrzelo mě to, protože jsem byl nováček a ostatní kluci už tam nějakou stopu zanechali. Ze začátku jsem tam měl Tomáše Holeše s Alešem Mandousem, kteří mi pomohli, ale pak odjeli. To už jsem se ale aklimatizoval a s kluky se lehce sžil, takže pak už to bylo jednodušší,“ přiznává Kuchta, který zároveň postrádal také kapitána sešívaných Jana Bořila. Toho čeká operace poškozené chrupavky kolenního kloubu.

Každá ztráta je pro nás citelná a oslabující. Na druhou stranu jsou tu jiní hráči, kteří ho můžou zastoupit. Ale on nám bude chybět v kabině i na hřišti. Hned jak jsem se dozvěděl, že půjde na operaci, tak jsem mu psal a volali jsme si. Pak jsem to zmínil v médiích, že mě to mrzí a bude to pro reprezentaci i Slavii velká ztráta,“ zakončil pro klubový web před víkendovým utkáním proti Slovanu Liberec.

Zdroj: SK Slavia Praha, FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní