Zahraniční cesta? Šéf Sparty Rosický promluvil o skládání kádru

Hned čtyři zahraniční posily se v zimě rozhodla přivést pražská Sparta. O tom, jaká je vize pro skládání kádru promluvil sportovní šéf klubu Tomáš Rosický.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Když v létě přicházel dánský trenér Brian Priske řada fanoušků kroutila hlavou. Pro pražskou Spartu šlo o prvního zahraničního kouče po příchodu Andrey Stramaccioniho, který na Letné neuspěl. Italský trenér přivedl do klubu řadu nákladných zahraničních posil, ani jedna z nich však nedokázala ukázat své maximum a po několika měsících klub opustil. Sparta se posléze z následků zahraniční cesty potýkala téměř dva roky.

První kompletní přestupové okno pod taktovkou Priskeho se může zdát jako mírnou obdobou Stramaccioniho plánu. Sparta nejprve získala finského záložníka Kaana Kairinena z norského Lilleströmu, posléze podepsala albánského reprezentanta Laciho Qazima z francouzského Ajaccia. V posledních dnech mužstvo posílili formou hostování také srbský obránce Lazia Řím Dimitrij Kamenovič a australský středopolař Cádizu Awer Mabil.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Podle sportovního ředitele Tomáše Rosického je přesto současná vize skladby kádru odlišná. Dvaačtyřicetiletý funkcionář zároveň přiznal, že je s aktuálním posilováním spokojený. „S trenérem jsme spokojení, jak jsme tým posílili. Vyšel nám plán. Můj cíl bylo, aby tu hráči byli před odjezdem na soustředění. To se splnilo. Vytvořili jsme velkou konkurenci to byl další cíl. Náš směr se nijak nemění,“ nastínil na tiskové konferenci.

Rosický: Sparta je český klub

Tým podle Rosického musí nadále mít české jádro, které budou doplňovat hráči ze zahraničí. „Momentálně máme trenéra, který je více otevřený celému světu. O složení týmu se s Brianem bavíme a nadále platí, že Sparta je český klub a základ musí zůstat český. To platí i směrem k devatenáctce a dalším týmům,“ zdůraznil bývalý dlouholetý reprezentační záložník. Kádr podle Rosického navíc zdaleka není uzavřený a změny stále ještě mohou nastat.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Zimní přestupové okno se totiž uzavírá až na začátku února. „S trenérem se bavíme o spoustě hráčů z domácí soutěže i ze zahraničí. Na tom se nic nemění. Nemůžeme zatím říct, že kádr je uzavřen. Nadále pohyb v kádru bude a někteří hráči také odejdou,“ přiznal Rosický. Konkrétní jména však neuvedl.

Je správné, že si chce Sparta uchovat české jádro?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články