Zahraniční cesta pokračuje. Sparta získala čtvrtou zimní posilu

Pražská Sparta hlásí příchod dalšího zahraničního hráče do svého kádru. Kádr trenéra Briana Priskeho posílí účastník posledního světového šampionátu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pražská Sparta pokračuje v zimním posilování. Dánský stratég Brian Priske si při svém prvním kompletním přestupovém období na lavičce letenského klubu vyhlédl již tři zahraniční posily. Do Prahy již dříve zamířil finský záložník Kaar Kairinen, albánský středopolař Qazim Laci a srbský obránce Dimitrij Kamenovič. Nyní je jasné, že řady aktuálně třetího celku ligové tabulky vyztuží účastník posledního světového šampionátu.

Na Letnou míří sedmadvacetiletý záložník Awel Mabil, který má za sebou mistrovství světa v dresu Austrálie. Kmenový hráč španělského Cádizu však nastoupil jen do dvou utkání šampionátu a odehrál celkem 24 minut. Nyní se pokusí pomoci pražské Spartě, která jej získala formou hostování do konce aktuálního ročníku s možnou opcí. Podle sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického si posilu vytipoval sám trenér Priske.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dánský stratég Australa zná ze společného působení v Midtjyllandu. „Awer je ofenzivní křídlo, pracovitý hráč, který umí přejít přes protihráče v souboji jeden na jednoho. Má zkušenosti z mezinárodních zápasů, které odehrál jak v dresu národního týmu Austrálie, tak v UEFA soutěžích. Je to týmový hráč s vítěznou mentalitou. Výhodou je, že ho trenér dobře zná,“ prohlásil na stránkách klubu Rosický.

Mabil: Priske ví, že mám ambice

Rodák z Keni má za sebou působení v turecké Kasimpase, portugalském Pacos de Ferreira nebo dánském Esbjergu. Nejlépe se však prosadil právě v Midtjyllandu pod Priskem. „Vím, že mě zná opravdu dobře. Stejně tak znám já jeho. Je to ambiciózní chlapík. Takže máme tyhle ambice společné. A dokázat to tady bude naším cílem,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web. Mabil věří, že na Letné rozšíří svou sbírku mistrovských titulů.

Chci bojovat o tituly. Takže hlavní motivací, proč jsem sem přišel, je vyhrávat, bojovat o titul a také hrát znovu evropské poháry. Hrál jsem Ligu mistrů se svým bývalým týmem v Dánsku. Byl to skvělý pocit a hrozně bych to chtěl prožít znovu. A to je pro mě cíl tady. Vyhrávat tituly a být v Lize mistrů,“ zakončil sedmadvacetiletý záložník, který na podzim nastoupil za Cádiz v La Lize jen pětkrát.

Je zahraniční cesta správnou volbou pro Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články