Sparta hlásí příchod nové posily. Zaplatí za ní bezmála 40 milionů korun

Pražská Sparta získala do svých řad nové jméno. Kádr dánského trenéra Briana Priskeho posílí produktivní středopolař, za kterého klub z Letné zaplatí téměř 40 milionů korun.

i Zdroj fotografie: Lillestrom
                   

Svěřenci Briana Priskeho se v závěru podzimu prezentovali zlepšenými výkony a do jarní části vstoupí z třetího místa tabulky. Na druhou Slavii ztrácejí pět bodů, na vedoucí Viktorii Plzeň pak celkem sedm bodů. Přesto zůstávají v boji o mistrovský titul, na který Sparta čeká devátým rokem. K němu by mělo dopomoci tak nové jméno, které míří na Letnou ze zahraniční adresy.

Letenští totiž oficiálně oznámili příchod nové posily v podobě finského reprezentanta Kaana Kairinena. Čtyřiadvacetiletý středopolař přichází do klubu z norského Lillestrømu, se kterým vybojoval v uplynulém ročníku čtvrtou příčku. Podle nepotvrzených informací za něj Sparta rok před koncem jeho smlouvy v norském celku zaplatila bezmála 40 milionů korun. K týmu by se měl připojit na začátku ledna.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Získáváme reprezentanta své země, který nám zvýší kvalitu a konkurenci ve středové řadě. Dobře se zapojuje do kombinace a rozehrávky, je poctivý směrem do defenzivy. Kvalitně zahrává standardní situace a správně reaguje po ztrátě a zisku míče,“ uvedl pro klubový web na adresu finského fotbalisty sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický na adresu sedminásobného finského reprezentanta s tureckým pasem.

Kairinen: Chci vyhrát ligu

Kairinen si vyhlédnul zejména dánský stratég Brian Priske, pod kterým kreativní záložník působil v Midtjyllandu. Za Lillestrøm odehrál v průběhu dvou let 71 utkání, ve kterých zaznamenal šest branek a u dalších jedenácti asistoval. Sám čtyřiadvacetiletý záložník nyní věří, že se ukáže v pozitivním světle také v dresu Sparty. „Sparta je jeden z největších klubů. Pravidelně se tu hrají evropské poháry a všichni chtějí vítězit,“ chválí pražský celek na stránkách klubu.

S trenérem se dobře známe, takže když o mě Sparta projevila zájem, bylo to vcelku jednoduché rozhodování,“ přiznává. „Trenér mě zná z dřívějška a ví o mých kvalitách. To během rozhodování sehrálo roli,“ doplňuje s tím, že cíle jsou z jeho pohledu jasné. „Chci hrát co nejvíce to půjde a pomáhat týmu. Chci vyhrát ligu a při pohledu na tabulku to nevypadá nereálně. A chci se se Spartou dostat také do pohárové Evropy,“ uzavřel bývalý hráč HJK Helsinki, Skive IK nebo Interu Turku.

Je Kairinen vhodnou posilou pro Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články