Slovácko mile překvapilo, nicméně přes zimu může přijít o své opory

i Foto: youtube.com
                   

Prvoligové Slovácko je jedním z nepříjemnějších překvapení letošního ročníku Fortuna ligy. Všemi podceňovaný tým z Uherského Hradiště si na podzim dokázal poradit s kluby jako Sparta Praha nebo Viktoria Plzeň, díky čemuž se zcela po právu hřeje na čtvrtém místě tabulky. Za úspěch se ale bohužel platí krutá daň a proto je velmi pravděpodobné, že pětačtyřicetiletý trenér Martin Svědík přijde před zimu o své největší opory. O koho konkrétně je na trhu zájem? Ve hře jsou odchody zejména těchto tří šikovných fotbalistů.

Patrik Hellebrand

Teprve dvacetiletý záložník Patrik Hellebrand je obrovským příslibem do budoucna a proto o něj bude během přestupového okna enormní zájem. Mladý fotbalista prožil premiéru v české nejvyšší soutěži už v sezóně 2016/2017, kdy jej na jeden zápas využil Zlín. Další příležitost mu klub ovšem neposkytl, takže se mladík přesunul na soupisku Slovácka.

Ani tam ovšem neměl od samého počátku na růžích ustláno. Po dobu dvou let pouze leštil střídačku a do zápasů nastupoval jen sporadicky. To se změnilo až letos, kdy odehrál více než polovinu duelů a navíc zaznamenal i svou první branku zrovna proti favorizované Plzni. Bezprostředně poté se jeho jméno začalo skloňovat v souvislosti s pražskou Slavii či odchodem do Nizozemska. Stále se ovšem pohybujeme jen v rovině nepotvrzených spekulací.

Lukáš Sadílek

Že vám jméno Sadílek něco říká? Pravděpodobně jste už něco zaslechli o Michalovi, který se napevno usadil v sestavě nizozemského PSV Eindhoven. I jeho starší bratr Lukáš ovšem oplývá fotbalovým talentem, jehož může v následujících měsících využít ke skvělému přestupu vzhůru.

Třiadvacetiletý záložník už pět sezón poctivě pracuje na Slovácku a říká se, že mu úroveň tamního klubu začíná být malá. Vloni odehrál 24 ostrých zápasů, nastřílel pět branek a na další čtyři přihrál. Ačkoli letos v produktivitě poněkud zaostává, není vyloučeno, že se ještě v zimě přesune do nového působiště.

Matouš Trmal

Jednoznačnou kometou tohoto ročníku Fortuna ligy je zatím jednadvacetiletý brankář Matouš Trmal, na jehož precizních výkonech úspěchy Slovácka stojí. Naskočil do devatenácti zápasů a udržel hned sedm čistých kont. Ve prospěch jeho případného zimního přestupu hraje i fakt, že všechny tři elitní české kluby budou muset otázku gólmanů pravděpodobně řešit.

Ondřej Kolář se vytáhl v rámci Ligy mistrů a i když o něj Slavia nechce přijít, pokud přijde lukrativní nabídka, vábení pravděpodobně neodolá. Odchod Florina Nity z letenského klubu je víceméně upečený, jelikož role brankářské dvojky mu údajně vůbec nesvědčí.

Viktoria Plzeň má sice kvalitní brankářskou dvojici, nicméně Aleš Hruška ani Matúš Kozáčik už nejsou nejmladší. Druhý zmíněný navíc přijal roli trenéra gólmanů v daném klubu, takže do pole se s ním už nejspíš nepočítá. Matouš Trmal si tedy díky souhře událostí může vybírat. Zájem o něj bezpochyby bude.

Foto: youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články