Slavia za něj zaplatila 40 milionů korun, přesto zatím putuje po hostováních. Jaká je budoucnost Jana Matouška v Edenu?

Kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský promluvil o budoucnosti dnes třiadvacetiletého záložníka Jana Matouška a jeho možném návratu do Edenu.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Zhruba 40 milionů korun. Tolik podle zákulisních informací zaplatila pražská Slavia za tehdy dvacetiletého záložníka Jana Matouška, který zářil v dresu Příbrami a předskočila tak pražskou Spartu, italskou Sampdorii Janov, Frosinone nebo dánský Midtjylland. Kariéru dnes třiadvacetiletého však zastavila řada těžkých zranění, a proto zatím musel přijmout za vděk jen hostování v Příbrami, Jablonci nebo nyní Slovanu Liberec.

K situace kolem jedné z opor reprezentační jednadvacítky se vyjádřil trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „U něj došlo vinou opakovaných zranění k tomu, že se neprosadil vlastně ani na těch hostováních, kde byl. V některých fázích nebyl ani v základní sestavě,“ prohlásil na adresu odchovance příbramského fotbalu, který bojoval s několika zraněními svalů nebo koronavirem.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Přesto podle Trpišovského v současné době prožívá jedno z nejlepších období své kariéry a patří mezi tahouny libereckého Slovanu. „Momentálně bych řekl, že prožívá nejlepší období a je to ten hráč, kterým byl v době, kdy jsme jej přiváděli. Teď jde jenom o to, aby zůstal zdravý a pokračoval v tom,“ uvedl pětačtyřicetiletý stratég, podle kterého je důležité, aby hráči na hostováních předváděli ve svých týmech nadstandartní výkony.

Pro nás je důležité vědět, že hráč v tomhle věku má reálnou šanci odehrát potřebný počet minut k tomu, aby se rozvíjel, než aby nehrál. Chceme po těchto hráčích to, aby byli tahouni svých klubů,“ doplnil Trpišovský na adresu hráčů na hostováních. „Ne každý to samozřejmě zvládne. Ale v kádru, který má takové ambice jako máme my nemůžete mít tři nebo čtyři hráče, kteří budou vyčkávat,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proto ti hráči míří na hostování. Nejen proto, aby měli herní praxi, ale i proto, aby patřili k nejlepším hráčům svého týmu, což je důležitý předpoklad k tomu, aby se prosadili tady,“ zopakoval. „Takže podle mého názoru by se měli vracet v momentu, kdy mají šanci dostat se do naší patnáctičlenné nominace na zápasy. A pokud to tak z nějakých důvodů není, tak nemá smysl je stahovat zpět do kádru,“ zakončil Trpišovský pro AREA114.

Je tak otazníkem, zda a kdy se případného Matouškova návratu do Edenu můžeme dočkat. Faktem však zůstává, že trenérský štáb Jindřicha Trpišovského je připraven na všechny možné varianty.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka