Trenér Trpišovský promluvil o sestavě na Sivasspor. Za jakých podmínek Slavia postoupí?

Před závěrečným utkáním skupinové fáze Evropské konferenční ligy trenér Jindřich Trpišovský prozradil, které hráče bude v souboji se Sivassporem postrádat. Za jakých podmínek Slavia postoupí?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Před závěrečným zápasem ve skupině Evropské konferenční ligy fotbalisté Slavie nemají postup ve svých rukou. Do play-off se posunou, pokud uhrají více bodů než Kluž. V případě, že rumunský celek porazí Ballkani, sešívaným nepomůže ani vítězství nad Sivassporem. V minitabulce tří celků s deseti body by totiž vršovický celek skončil až třetí.

Padesát na padesát

„Věřím, že ve čtvrtek vyhrajeme. Nemáme to ve svých rukách, třeba se to povede a postoupíme z deseti body. Upřímně jsem nevěřil, že se do takové situace dostaneme. Budu fandit Ballkani, neumím ten zápas ale moc odhadnout. Přemýšlel jsem nad tím, když ale vidím výsledky a průběhy zápasů ve skupině, tak se strašně těžko něco predikuje. První, co mě napadne je, že to je padesát na padesát, řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Konec v pohárech už ve skupinové fázi by podle kouče červenobílých znamenal neúspěch. „I před skupinou bylo řečeno, že jsme favoriti. Když nepostoupíme, nepotvrdili jsme tu úlohu,“ zmínil stratég, který v minulých dvou sezonách postoupil se Slavií do čtvrtfinále Evropské ligy a Konferenční ligy. Do svízelné situace se podle Trpišovského dostal český vicemistr kvůli nevydařenému dvojzápasu s Kluží, ve kterém nezískal ani bod.

Slavia potřebuje pomoc

„Svým způsobem je to i paradox. V předchozích letech jsme za sebou nechali týmy z Bundesligy, dánského a izraelského mistra, francouzské týmy. Měli jsme to vždy víceméně ve svých rukou. Vloni jsme na Unionu museli hrát na neprohru, měli jsme to ale ve svých rukách. Musím říct, že ani po prvních dvou zápasech ve skupině by mě nenapadlo, že před posledním kolem to nebudeme mít ve svých rukách,“ přiznal trenér Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Souběžně hraný duel Kluže s Ballkani podle svých slov sledovat nebude. „Je možné, že se to od někoho dozvím, nebude to ale rozhodující. Chci, abychom podali dobrý výkon a zvládli vyhrát. Přijde návštěva, hrajeme o body, peníze i naše jméno. Chceme vyhrát a to, jak bude probíhat druhý zápas, nám k ničemu nebude,“ poznamenal šestačtyřicetiletý kouč a doplnil, že Slavia hraje také o důležité body do klubového a národního koeficientu. „Každý bod je důležitý,“ dodal.

Trpišovský: Soupeř nasadí nejsilnější sestavu

Zatímco sešívaným jde o vše, jejich čtvrteční soupeř už má postup jistý. Trenér Sivassporu tak může některé hráče šetřit. „Chybí jim jen dva zranění hráči, stoprocentně to pro ně bude primární zápas, hrají také o hodně. Navíc za sebou v poslední době nemají tolik evropských zápasů, i pro ně je to svátek a důležitý zápas. Myslím si, že nastoupí v tom nejsilnějším a pokusí se dostat na třináct bodů ve skupině,“ tuší Jindřich Trpišovský.

A jakou chystá trenér sešívaných sestavu? „Oproti víkendu budeme omezení o Mosese (Usora), který má tři žluté karty, a Kubu Hromadu a Vencu Jurečku, kteří nejsou na soupisce. Jinak nám nikdo nepřibude, kromě dvou hráčů, kteří byli hrát za B-tým. Sestava se bude hodně podobat nedělnímu utkání na Bohemce. Nahrazovat Kubu Hromadu a Vencu Jurečku bude asi post za post. Jinak změn asi tolik nebude,“ naznačil hlavní stratég červenobílých.

Postoupí Slavia do jarní části Konferenční ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články