Omezení diváků na Unionu? Možná to bude výhoda, tuší záložník Slavie Holeš před klíčovým utkáním

Jeden z tahounů pražské Slavie Tomáš Holeš před závěrečným utkáním základní skupiny Evropské konferenční ligy proti německému Unionu Berlín promluvil o omezení fanoušků, novém trávníku i víře v postup.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Osmadvacetiletý záložník Tomáš Holeš patří v posledních měsících mezi hlavní tahouny pražské Slavie. Odchovanec královéhradeckého fotbalu, který má za sebou i účast na evropském šampionátu, se navíc v posledních týdnech dostal do skvělé formy. Tu by nyní rád využil proti německému Unionu Berlín, se kterým sešívaní musí získat pro postup do další fáze Evropské konferenční ligy alespoň bod.

Těšíme se hodně, je to další zápas na evropské scéně, navíc proti bundesligovému týmu. O víkendu Union porazil Lipsko, je to velmi silný tým. Chceme určitě vyhrát, zápasy venku nám v Evropě v letošní sezoně tolik nevychází, chceme to zlomit a postoupit,“ odkazuje na porážky sešívaných v nizozemském Feyenoordu a izraelské Haifě. Na červenobílé navíc čeká na německém Olympiastadionu také nový trávník.

iZdroj fotografie: Reuters

Nevybavuju si, kdy se v Edenu naposledy měnila tráva… Zkušenost s tím proto asi nemám, uvidíme, jak nám to půjde na tréninku. Jestli to bude pevné, jestli to bude držet. Musíme si to vyzkoušet, abychom byli na čtvrtek připravení,“ doufá bývalý hráč Jablonce nebo Hradce Králové. Ten se vyjádřil také k diváckému omezení, na berlínský stánek totiž smí dorazit jen pět tisíc fanoušků.

Bez fanoušků je to smutné, ví

Raději hraju s diváky, za mě k tomu fotbalu prostě patří. Bez nich je to takové smutné,“ míní. „Výhoda to možná na Olympijském stadionu bude, asi lepší, než kdyby se hrálo na domácím stadionu Unionu. Tam když přijde hodně lidí, je velmi bouřlivá atmosféra, všechno je blízko, diváci jsou těsně u hřiště. Může to trošku hrát v náš prospěch. Ale jak jsem už řekl, raději bych hrál před diváky,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sešívaní v září dokázali německý celek jednoznačně porazit po gólech Alexandra Baha, Jana Kuchty a Ivana Schranze. Přesto podle Holeše předešlé vítězství nic neznamená. „Od té doby ale uplynulo hodně času, určitě se posunuli. Koukali jsme na video, mají v týmu výborné individuality, hrají výborně jak tým, důrazně. Když se podívám na každý post, mají tam skvělé hráče. Ve čtvrtek to bude hodně těžký zápas,“ zakončil.

Utkání startuje již dnes ve 21:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice ČT Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“